Ashwagandha wzmacnia układ immunologiczny

Ashwagandha to roślina, które naturalnie rośnie w Pakistanie, Afganistanie i na Sri Lance. Nazywana jest również indyjskim żeń-szeniem. Ze względu na szeroki zakres właściwości zdrowotnych i silne działanie, jest to popularny składnik wielu ziołowych mieszanek i suplementów diety.

W celach leczniczych stosuje się owoce i korzeń rośliny, który zawiera między innymi: fenolokwasy, kumaryny, flawonoidy, fitosterole, alkaloidy, kwas chlorogenowy, kwas galusowy, glikowitanolidy. Dzięki tym składnikom Ashwagandha działa przeciwstresowo oraz antydepresyjnie, a także poprawia pamięć i chroni przed wrzodami żołądka oraz chorobą Alzheimera i Parkinsona.

Lecznicze właściwości Ashwagandhy znane z medycyny ajurwedyjskiej.

  • Naturalny środek stymulujący libido, który jest stosowany jako afrodyzjak u mężczyzn.
  • Łagodny środek nasenny, który pomaga w uśmierzaniu bólu.
  • Skuteczne leczenie dolegliwości układu moczowego. Oczyszcza przewody moczowe oraz otwiera pory potowe.
  • Ma działanie antybiotyczne i przeciwbakteryjne.
  • Ashwagandha jest składnikiem wielu procedur medycyny ajurwedyjskiej. Stosuje się ją między innymi w chorobie przeziębieniowej, ponieważ otwiera drogi oddechowe i leczy choroby z okolic klatki piersiowej. W przypadku przeziębienia, stosuje się sproszkowany korzeń albo wywar z korzenia. Pomocne są również napary z jagód i nasion rośliny. Z kolei przy zapaleniu spojówek stosuje się okłady z gotowanych liści ziela. W efekcie uzyskujemy złagodzenie bólu i swędzenia oczu.

IMMUNE+++ zawiera synergistyczną, zrównoważoną mieszankę najwyższej jakości prozdrowotnych składników: Ashwagandha, rokitnik, Camu camu, acerola, granat, witamina C. Ta formuła została zaprojektowana specjalnie w celu optymalizacji zdrowia i układu immunologicznego.

Komentarz do “Ashwagandha wzmacnia układ immunologiczny

  • 10 stycznia 2021 o 10:25

    Żeń-szeń jest bardzo wszechstronnym ziołem, ale pamiętaj, że ma również przeciwwskazania i skutki uboczne w przypadku chorób serca, bezsenności, raka i innych. Porozmawiaj z lekarzem przed przyjęciem żeń-szenia, aby uniknąć potencjalnych problemów.

Dodaj komentarz