Jaki poziom cukru we krwi jest naturalny?

Wyobraź sobie grupę 800 zdrowych osób, z których każda otrzymuje dokładnie te same posiłki codziennie przez jeden tydzień. Czy myślisz, że wszystkie te osoby będą miały identyczny poziom cukru we krwi po zakończeniu eksperymentu?

Przeprowadzono badanie, które pozwoliło sprawdzić, jaka jest reakcja organizmu, czyli poziom glukozy we krwi – dla poszczególnych osób, w przypadku spożywania takich samych posiłków. Badanie objęło 800 osób w wieku od 18 do 70 lat, u których nie zdiagnozowano cukrzycy typu II. Każdy uczestnik badania był poddawany regularnym pomiarom poziomu glukozy przez cały okres trwania badania. Wyniki wykazały bardzo duże zróżnicowanie poziomu cukru we krwi u poszczególnych osób.

Powyższej opisane doświadczenie potwierdziło, że jeśli dwie osoby zjedzą w restauracji dokładnie takie same dania, to poziom glukozy we krwi u każdej z tych osób, po kilku godzinach od spożycia posiłku, będzie zupełnie inny.

Jak znormalizować poziom cukru we krwi i utrzymać wagę ciała na optymalnym poziomie?

W zachodnim społeczeństwie ponad 30% dorosłej populacji wykazuje podwyższony poziom glukozy we krwi. Dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że u 70% tych osób rozwinie się cukrzyca typu II. Jeśli po zbadaniu poziomu glukozy we krwi okazało się, że twój wynik jest w górnym zakresie normy, to jest to najwyższy czas, aby podjąć działanie. Jeśli zatroszczysz się o zdrowie odpowiednio wcześnie, wówczas uda się opanować tę sytuację za pomocą diety, regularnej aktywności fizycznej, przemyślanej suplementacji i właściwego zarządzania wagą. Umożliwi to uniknięcie wielu szkodliwych skutków, które byłyby nieuchronne jeśli zignorujesz wyniki badań. Kiedy się starzejemy, nasz styl życia zmienia się, zmieniają się także poziomy poszczególnych hormonów we krwi. Wtedy utrzymanie normalnej wagi i prawidłowego poziomu cukru we krwi wymaga nieco więcej troski i uwagi, niż w latach młodości.

Specjaliści zalecają dodanie DIGESTIVE+++ do codziennej diety. Jest to popularny suplement diety, który zawiera między innymi probiotyki i prebiotyki a jego zadaniem jest zbudowanie maksymalnie korzystnej mikroflory w jelitach. Najnowsze badania wskazują, że skład mikroflory jelitowej jest bardzo istotnym czynnikiem, który ma wpływ na wiele funkcji organizmu, między innymi na metabolizm. Ponadto, ten suplement diety zawiera pełen zestaw enzymów trawiennych, które ułatwiają pełne i szybkie przetwarzanie białek, tłuszczów i węglowodanów, które spożywamy w posiłkach.

Wraz z upływem lat gruczoły, które wydzielają insulinę i enzymy trawienne, mogą nie zaspokajać potrzeb organizmu. Tak więc suplementacja może okazać się skutecznym sposobem na zachowanie skuteczności trawienia także w podeszłym wieku, kiedy dbałość o prawidłowy poziom glukozy we krwi jest szczególnie ważna.

Dodaj komentarz