5 sposobów na żylaki

Nie każdy posiadający tę uciążliwą dolegliwość wymaga leczenia. Jednak jeśli pojawiają się powikłania lub żylaki powodują dyskomfort – wówczas leczenie jest konieczne. Kiedy żylaki tuż pod powierzchnią skóry stają się bolesne i zaczerwienione – wówczas może wystąpić zakrzepowe zapalenie żył. Mogą także wystąpić krwawienia wywołane uszkodzeniami mechanicznymi.

zylaki-na-nogach
Skuteczny preparat na żylaki…

Kiedy krew w żyłach nie przepływa prawidłowo istnieje ryzyko pojawienia się przewlekłej niewydolności żył, albo innych schorzenia jak np. egzema żylakowa lub owrzodzenia żył. Na szczęście istnieją sposoby na pozbycie się żylaków.

1. Pończochy uciskowe

Są to specjalnie zaprojektowane pończochy, tzw. „przeciwżylakowe”, których zadaniem jest równomierne uciskanie nóg w celu poprawienia krążenie. Są bardzo pomocne w łagodzeniu uciążliwego bólu oraz efektywnie zmniejszają obrzęk nóg – niestety żylaków nie leczą.

2. Leczenie obliteracyjne

To kuracja (tzw. skleroterapia), w czasie której wstrzykuje się do żył substancję powodującą bliznowacenie żylaków i ich zamykanie. Skleroterapia żylaków ma zastosowanie tylko do małych i bardzo małych naczyń krwionośnych. Metoda obliteracji jest dość bolesna.

3. Operacja chirurgiczna

Stosuje się ją w przypadku żył głównych i w miejscach, gdzie występują duże żylaki. Najpopularniejsza jest technika o nazwie stripping, polegająca na zawiązywaniu i usuwaniu chorej żyły.

varicoz-zdrowe-nogi

4. Termoablacja

Koagulacja żylaka za pomocą prądów wysokiej częstotliwości. Termoablacja jest mało inwazyjną metodą. Jest dobrze znoszona przez pacjentów i trwa zdecydowanie krócej niż tradycyjna operacja.

5. Laserowe usuwanie żylaków

Zabieg przeprowadza się w warunkach ambulatoryjnych. W efekcie zabiegu chora żyła jest wyłączana z krwioobiegu.

Dodaj komentarz