Naturalne leczenie problemów z pamięcią

Najczęstsza postać zaburzeń pamięci, to kiedy zapominamy pojedynczych słów, imion lub nazw. Poważniejsze problemy z pamięcią objawiają się czasową utratą pamięci. Możemy wtedy zapomnieć nawet podstawowych informacji o sobie: imienia i nazwiska, wieku, sytuacji rodzinnej, wydarzeń z przeszłości. Często występującym schorzeniem u osób starszych, które także jest związane z utratą pamięci, jest choroba Alzheimera. Choroba Alzheimera jest zaburzeniem mózgu, które stopniowo doprowadza do całkowitego zaniku pamięci i otępienia (demencji).

U osób po 60 roku życia stwierdzono skłonności do wystąpienia tej choroby. Po kilku, a czasem kilkunastu latach, pacjenci całkowicie tracą kontakt z otoczeniem. Jedną z przyczyn amnezji są zaburzenia funkcjonowania komórek mózgu, wywołane przez różne choroby. Przyczyną mogą być również czynniki psychologiczne doprowadzające do osłabienia czynności mózgu. Inne źródła powstawania zmian patologicznych w mózgu, które prowadzą do zaburzeń koncentracji i utraty pamięci, to: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, zaburzenia gospodarki lipidowej. Szkodliwy wpływ ma również palenie papierosów i nadużywanie alkoholu.

Domowe sposoby na problemy z pamięcią

Wąchanie rozmarynu jest od dawna znane jako sposób na poprawę pamięci. Przyczynia się do oczyszczenia mózgu, zwiększa zdolność koncentracji i polepsza pamięć. Dodatkowo rozmaryn jest dobrym antidotum na stres i przemęczenie oraz zwiększa sprawność umysłową.

Szałwia to kolejne zioło polecane na zapominanie i słabą pamięć. Najlepiej na pamięć działa napar z szałwii z dodatkiem migdałów i odrobiną pieprzu. Miksturę należy pić parę razy dziennie na pusty żołądek.

Migdały bardzo korzystnie wpływają na poprawienie koncentracji i wzmocnienie pamięci. Migdały mają zdolność utrzymywania mózgu w stanie najwyższej sprawności. Wymocz migdały w wodzie przez całą noc, potem usuń skórkę i zmiel migdały w młynku do kawy. Dodawaj do posiłków. Można zmieszać z masłem lub z miodem i smarować kanapki.

Orzechy włoskie mają podobnie dobroczynne właściwości dla poprawienia pamięci i utrzymania sprawności mózgu. Wystarczy około 20 gramów orzechów włoskich w codziennej diecie aby uniknąć problemów z pamięcią.

Dodaj komentarz