Naturalne odtruwanie wątroby

Detoksykacja wątroby, to temat bardzo popularny. Dlaczego oczyszczenie wątroby z toksyn jest tak ważne? Wątroba jest bardzo ważnym organem, który pełni ponad 500 funkcji. Najistotniejsze zadania wątroby to przetwarzanie składników odżywczych i unieszkodliwianie toksyn, które wchłaniamy razem z pożywieniem. Posiadanie zdrowej wątroby oznacza lepsze zdrowie całego organizmu. Podniesiony poziom energii, dobre samopoczucie, młodszy wygląd i brak nadwagi – to tylko niektóre korzyści wynikające z dobrze funkcjonującej wątroby.

Wątroba pracuje 24 godziny na dobę, dlatego ważne jest, abyśmy włączali do diety produkty, które wspomogą jej działanie poprzez dodatkową detoksykację. Istnieje wiele naturalnych produktów, które można włączyć do codziennej diety, aby pomóc wątrobie oczyszczać organizm z toksyn.

Szparagi mają wysoką zawartość silnego i naturalnego przeciwutleniacza, glutationu. Z tego powodu wspomagają oczyszczanie krwi oraz detoksykację i odblokowanie wątroby. Ze szparagów można bardzo łatwo przyrządzić różnorodne posiłki. Można je smażyć, grillować, gotować w wodzie lub na parze. Polecam na śniadanie omlet ze szparagami i szczypiorkiem.

Awokado to owoc o delikatnym smaku. Można dodać go do każdego posiłku, gdyż pasuje zarówno do słodkich jak i do wytrawnych potraw. Doskonale smakuje w sałatkach, sosach i deserach. Czekoladowy mus z awokado, pyszne! Awokado jest wypełnione zdrowymi tłuszczami. Nienasycone kwasy tłuszczowe i wysoka zawartość antyoksydantów – to podstawowe cechy awokado, z których każdy powinien skorzystać.

Cytryna jest źródłem substancji odżywczych, które mogą wspomóc proces oczyszczania wątroby. Cytryny fantastycznie poprawiają trawienie i są bogatym źródłem witaminy C. Doskonałym sposobem na codzienne spożywanie soku z cytryny jest wyciskanie cytryny do szklanki z wodą.

Zmiana codziennych nawyków żywieniowych jest najlepszym sposobem na naturalne oczyszczanie ciała. Wszystkie wymienione produkty można łatwo wprowadzić do każdej diety. Codziennie szklanka wody z sokiem z cytryny. Sałatka z awokado. Herbata ziołowa, na przykład z mniszkiem lekarskim. Istnieje mnóstwo przepisów, w których można wykorzystać naturalne i zdrowe produkty. Myśl o tym, aby komponować zdrowe potrawy. Poczujesz się o wiele lepiej, a twoja wątroba będzie szczęśliwa.

Dodaj komentarz