Historia Laminine

davidson_jr

Dr John Ralston Davidson

Historia Laminine sięga 1929 r. kiedy kanadyjski lekarz, Dr John Ralston Davidson, opracował metodę wyodrębnienia „esencji życia” z ptasich jaj w dziewiątym dniu od zapłodnienia. Dr Davidson miał nadzieję odkryć lekarstwo dla pacjentów z chorobą nowotworową. Był przekonany, że ekstrakt z tkanki jaja pomoże wyleczyć raka.

Odkrycie Dr Davidsona okazało się być bardzo kontrowersyjnym. Leczenie choroby nowotworowej stało się przedmiotem debaty Izby Gmin w 1944 r. Czterosobowa komisja lekarska powołana do zbadania sprawy, obniżyła rangę odkrycia i nie doceniła efektywności leczniczej.

Po śmierci Dr Davidsona w 1948 r. (niektóre źródła podają rok 1943) jego badania nie były kontynuowane przez wiele dziesięcioleci.

Dr. Bjøedne Eskeland i Nils Christian Mortensen

Laminine powróciła do historii za sprawą Dr. Bjøedne Eskeland, norweskiego naukowca, który ukończył Akademię Rolniczą w Norwegii a od 1964 r. kontynuował naukę w Stanach Zjednoczonych gdzie na Uniwersytecie Missouri uzyskał tytuł doktorancki w dziedzinie żywienia zwierząt.

Niemal 50 lat później Dr Bjoedne posunął badania Dr Davidsona o krok dalej i wysunął hipotezę, że zapłodnione ptasie jaja zawierają wyjątkową kombinację aminokwasów, peptydów i białek, które spożywane przez ludzi mogłyby być niezwykle korzystne dla zdrowia. Wymieniał witaminy, minerały i białka, oraz istotne elementy obronne, czynniki wzrostu, hormony, a także inne biologicznie aktywne komponenty.

Dr Bjoedne oparł się na teorii Dr Davidsona i potwierdził dobroczynny wpływ ekstraktu z białka zapłodnionych jaj ptasich dla wzmocnienia ludzkiego zdrowia. W 1990 r. przedstawił hipotezę, głoszącą że inkubowane i zapłodnione jaja kurze zawierają elementy protein, które mogą pomóc zwiększyć i wzmocnić naturalną produkcję testosteronu w organizmie.

Wspólnie z Nilsem Christianem Mortensenem opracował procedurę wyodrębniania wybranych białek z zapłodnionych jaj. Po udoskonaleniu procedury rozpoczęły się testy ekstraktu na ludziach. Efekty były bardzo pozytywne. Można powiedzieć, że po 60 latach spełniły się marzenia Dr Davidsona o wykorzystaniu jego badań w leczeniu ludzi.

LifePharm® Global Network

LifePharm® Global Network (LPGN) powiązał badania oraz odkrycia i historia Laminine zatoczyła pełen krąg. Firma doszła do wniosku, że ekstrakt można wykorzystać jako podstawowy składnik „doskonałego pożywienia” i stworzyła suplement diety o nazwie Laminine.

Główny składnik Laminine (nazywany w skrócie YTE, ang. Young Tissue Extract)  jest ekstraktem odkrytym przez Dr. Eskelandowi i Dr. Mortensenowi. LifePharm posiada wyłączne prawa do dystrybucji i produkcji ekstraktu z zapłodnionych ptasich jaj.

Zespół naukowców z LifePharm prowadzony przez Dr Alex Martin, zajął się opracowaniem idealnego suplementu diety. Wykorzystując Proto Embryonic Stage Extract (PESE) jak nazwano Young Tissue Extract (YTE) wzięto pod uwagę wpływ środowiska i zanieczyszczeń na zdrowie. Aktualny styl życia powoduje wiele schorzeń, jak problemy ze skórą i włosami, depresja i obniżenie nastroju, problemy z pamięcią, zmęczenie, choroby układu sercowo-naczyniowego. Wszystkie te symptomy są niwelowane przez Laminine.

Do podstawowego składnika Laminine dodano aminokwasy wzmacniające skórę i włosy, polepszające pamięć i oczyszczające układ krwionośny. Dodatkowe aminokwasy pochodzą z naturalnego białka roślinnego i białka morskiego. Kombinację wszystkich najważniejszych składników Laminine określa się nazwą OPT-9.

OPT-9 jest cudotwórczym czynnikiem dla starzejących się komórek ludzkiego ciała. Przywraca życiową energię. Efekty są najbardziej odczuwalne przez osoby starsze oraz wychodzące z poważnych chorób, zestresowane, w depresji, lub będące na etapie rekonwalescencji po zabiegach lub operacjach chirurgicznych.

 

Dodaj komentarz