Skład Laminine

Laminine można traktować jako pożywienie bogate w składniki odżywcze. Jest to mieszanka ekstraktu tkanki jaja kurzego oraz białka pochodzącego z ryb i roślin. Unikalną kombinację czynnych składników Laminine określa się nazwą Opt9, w każdej kapsulce znajduje się jej około 620 mg. Pozostałą zawartość kapsułki stanowią dwutlenek krzemu (krzemionka) i stearynian magnezu. Laminine ma postać proszku zamkniętego w wegetariańskiej kapsułce.

laminine-powder

Podstawowe składniki:

 • ekstrakt z zapłodnionych ptasich jaj – 316 mg;
 • białko pochodzenia morskiego – 266 mg;
 • białko pochodzenia roślinnego – 24 mg.

Pozostałe składniki:

 • stearynian magnezu – potrzebny w procesie technologicznym;
 • krzemionka – jako substancja przeciwzbrylająca;
 • żelatyna wegetariańska – kapsułka;
 • celuloza mikrokrystaliczna – jako substancja wypełniająca.

Ekstrakt z zapłodnionych ptasich jaj

Funkcjonuje również pod nazwą „ekstrakt tkanki zapłodnionych kurzych jaj”. Jest to podstawowy składnik Laminine. Jego zdrowotne właściwości jako pierwszy wykorzystał Dr. John Ralston Davidson, który w 1929 r. szukał lekarstwa na raka. Około 50 lat później badania były kontynuowane w Norwegii przez Dr. Bdjodne Eskelanda, który substancję tę nazwał „ekstraktem młodych komórek” (z ang. Young Tissue Extract – YTE) i wykazał jej pozytywny wpływ na zdrowie. W połowie lat 90 badania ekstraktu młodych komórek zyskały popularność w świecie medycznym. W kanadyjskiej telewizji ekstrakt był prezentowany w programie o leczeniu raka jako ważne odkrycie, w badaniach klinicznych uznany za mający wpływ na naprawę, regenerację i powielanie się komórek.

W 2012 r. LifePharm Global Network opracował technologię pozyskiwania ekstraktu zapłodnionych ptasich jaj z jaj pochodzących z organicznych, wolnowybiegowych i niestosujących hormonów ferm w Stanach Zjednoczonych. Opracowano technologię (ang. Hygienic Evaporative Cooling), która umożliwiła przetworzenie płynnego ekstraktu w proszek z zachowaniem struktury łańcuchów peptydowych, będących kluczowych składnikiem Laminine.

Białka pochodzenia morskiego i roślinnego

Ekstrakty białek zawartych w Laminine pochodzą z chrząstki ryb, morskich roślin i żółtego grochu. Ekstrakt z chrząstki ryb jest znaną substancją stosowaną w walce z rakiem. Podnosi odporność, pozytywnie wpływa na zapalenie stawów, łuszczycę, przyspiesza gojenie się ran, leczy zapalenie jelit i uszkodza siatkówki oka z powodu cukrzycy. Białka roślinne w Laminine to wyciągi w morskich roślin i żółtego grochu. Wpływają pozytywnie na wytwarzanie żółci i zmniejszają ryzyko powstania zespołu jelita drażliwego oraz choroby uchyłkowej jelit. Żółty groch dostarcza również wartościowe białko, witaminy z grupy B oraz niezbędne minerały. Zawiera również izoflawony, które zmniejszają ryzyko raka piersi i raka prostaty a także stabilizuje poziom cukru we krwi. Badania pokazują, że w przypadku cukrzycy typu 2 sprzyja obniżeniu poziomu cholesterolu, trójglicerydów i VLDL.

Komentarz do “Skład Laminine

 • 28 lutego 2021 o 09:49

  W sumie nie ma tu nic innowacyjnego poza tym ekstraktem z jajek… Czy ten ekstrakt jest również składnikiem jakiegoś innego suplementu diety? A może jest dostępny w postaci proszku?

 • 14 marca 2021 o 18:28

  Nie sądzę, żeby tak mogło być. Ten ekstrakt z jaj to opatentowana formuła.

 • 25 kwietnia 2021 o 09:17

  To właśnie ten ekstrakt z jajek jest sednem sprawy. To wyjątkowa substancja, która działa podobnie jak wstrzyknięcie komórek macierzystych – mówi organizmowi, które obszary leczyć i jak to zrobić. Może więc zaistnieć sytuacja, w której będziesz chciał leczyć ból pleców i odkryjesz, że najpierw naprawiana jest funkcja jelit. Zaakceptuj, że Twoje ciało najlepiej wie, co i kiedy wymaga leczenia. Ten suplement diety należy stosować cierpliwie i systematycznie w maksymalnych tolerowanych przez Ciebie dawkach i poczekać, aż objawy ustąpią.

 • 22 czerwca 2021 o 21:47

  Używam ten suplement i chwałę sobie go. Jak narazie problemy z jelitem tylko po tym suplemencie mi ustępują. Bralam też inne suplementy bardzo reklamowane i drogie ale niestety nie działały. Tylko ten czyni cuda dlatego polecam. Zaznaczam że jestem osobą nie związana niczym z producentami tego suplementu i mówię to absolutnie bezstronnie. Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz