Skład Laminine

Laminine można traktować jako pożywienie bogate w składniki odżywcze. Jest to mieszanka ekstraktu tkanki jaja kurzego oraz białka pochodzącego z ryb i roślin. Unikalną kombinację czynnych składników Laminine określa się nazwą Opt9, w każdej kapsulce znajduje się jej około 620 mg. Pozostałą zawartość kapsułki stanowią dwutlenek krzemu (krzemionka) i stearynian magnezu. Laminine ma postać proszku zamkniętego w wegetariańskiej kapsułce.

Podstawowe składniki:

  • ekstrakt z zapłodnionych ptasich jaj – 316 mg;
  • białko pochodzenia morskiego – 266 mg;
  • białko pochodzenia roślinnego – 24 mg.

Pozostałe składniki:

  • stearynian magnezu – potrzebny w procesie technologicznym;
  • krzemionka – jako substancja przeciwzbrylająca;
  • żelatyna wegetariańska – kapsułka;
  • celuloza mikrokrystaliczna – jako substancja wypełniająca.

Ekstrakt z zapłodnionych ptasich jaj

Funkcjonuje również pod nazwą „ekstrakt tkanki zapłodnionych kurzych jaj”. Jest to podstawowy składnik Laminine. Jego zdrowotne właściwości jako pierwszy wykorzystał Dr. John Ralston Davidson, który w 1929 r. szukał lekarstwa na raka. Około 50 lat później badania były kontynuowane w Norwegii przez Dr. Bdjodne Eskelanda, który substancję tę nazwał „ekstraktem młodych komórek” (z ang. Young Tissue Extract – YTE) i wykazał jej pozytywny wpływ na zdrowie. W połowie lat 90 badania ekstraktu młodych komórek zyskały popularność w świecie medycznym. W kanadyjskiej telewizji ekstrakt był prezentowany w programie o leczeniu raka jako ważne odkrycie, w badaniach klinicznych uznany za mający wpływ na naprawę, regenerację i powielanie się komórek.

W 2012 r. LifePharm Global Network opracował technologię pozyskiwania ekstraktu zapłodnionych ptasich jaj z jaj pochodzących z organicznych, wolnowybiegowych i niestosujących hormonów ferm w Stanach Zjednoczonych. Opracowano technologię (ang. Hygienic Evaporative Cooling), która umożliwiła przetworzenie płynnego ekstraktu w proszek z zachowaniem struktury łańcuchów peptydowych, będących kluczowych składnikiem Laminine.

Białka pochodzenia morskiego i roślinnego

Ekstrakty białek zawartych w Laminine pochodzą z chrząstki ryb, morskich roślin i żółtego grochu. Ekstrakt z chrząstki ryb jest znaną substancją stosowaną w walce z rakiem. Podnosi odporność, pozytywnie wpływa na zapalenie stawów, łuszczycę, przyspiesza gojenie się ran, leczy zapalenie jelit i uszkodza siatkówki oka z powodu cukrzycy. Białka roślinne w Laminine to wyciągi w morskich roślin i żółtego grochu. Wpływają pozytywnie na wytwarzanie żółci i zmniejszają ryzyko powstania zespołu jelita drażliwego oraz choroby uchyłkowej jelit. Żółty groch dostarcza również wartościowe białko, witaminy z grupy B oraz niezbędne minerały. Zawiera również izoflawony, które zmniejszają ryzyko raka piersi i raka prostaty a także stabilizuje poziom cukru we krwi. Badania pokazują, że w przypadku cukrzycy typu 2 sprzyja obniżeniu poziomu cholesterolu, trójglicerydów i VLDL.

Podziel się opinią... Napisz jak Ty sobie radzisz...