Co zrobić, gdy pojawia się pierwsza zmarszczka?

Przychodzi taki moment w życiu, że patrząc w lustro zauważamy objawy starzenia się i zaczynamy rozważać możliwość skorzystania z terapii odmładzającej. Pierwszą zmarszczkę zwykle odkrywamy w wieku 30-40 lat. To ostatni moment, żeby zacząć stosować środki przeciw starzeniu się. Jednak dbając należycie o skórę od najmłodszych lat, znacząco opóźnimy pojawienie się efektów starzenia.

Nawet jeśli o skórę zaczniesz troszczyć się dopiero po zauważeniu pierwszych zmarszczek, to nadal osiągniesz dobre efekty. Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki, nie ignoruj ​​ich. Zastosowanie dobrego kremu przeciw zmarszczkom pomoże usunąć niektóre zmarszczki i zatrzymać tworzenie nowych.

Jak działają terapie przeciwstarzeniowe?

Skuteczny krem odmładzający skórę zawiera składniki odżywcze i witaminy, które pomagają rewitalizować skórę. Obowiązkowym składnikiem jest Retinol, którego odmładzający wpływ na starzejącą się skórę udowodniono w badaniach naukowych. Istnieją również inne rodzaje terapii, które wykorzystują różne substancje chemiczne i witaminy, aby poprawić wygląd starzejącej się skóry.

Wraz z upływem czasu, cząsteczki kolagenu w skórze zaczynają się rozkładać i to właśnie jest przyczyna powstawania zmarszczek i bruzd na skórze. Pierwsze zmarszczki pojawiają się na twarzy i szyi, a później skóra wiotczeje na całym ciele. Cząsteczki kolagenu mają duże rozmiary i z tego powodu nie przedostają się przez skórę. Z tego powodu większość kremów przeciwzmarszczkowych zawiera rozdrobnione cząsteczki kolagenu. W takiej postaci kolagen jest wchłaniany do głębszych warstw skóry i dzięki temu może skórę odmłodzić. Droższe i lepsze kremy zawierają kolagen w specjalnej formie, dzięki której cząsteczki kolagenu są w całości przepuszczane przez skórę. Stosowanie takich kremów jest dużo bardziej efektywne.

Dermabrazja to zabieg złuszczania naskórka. Dermabrazja została stworzona do leczenia blizn potrądzikowych, a aktualnie jest używana do wygładzania skóry i odmładzania wyglądu skóry, a nawet do usuwania tatuaży.

W zabiegach kosmetycznych stosuje się udoskonaloną wersję dermabrazji, którą nazywa się dermabrazją frakcyjną. Zamiast tradycyjnej procedury sprzed lat, w tej odmianie zabiegu stosuje się światło lasera, które usuwa stare komórki i pobudza skórę do wytwarzania nowych komórek. Użycie lasera zapewnia znacznie większą dokładność, a tym samym lepsze wyniki. Dermabrazja frakcyjna ma zastosowanie głównie w odmładzaniu skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Kolejna odmiana dermabrazji to mikrodermabrazja, w której do mechanicznego peelingu naskórka używa się strumienia kryształków, które w kontrolowany sposób są wyrzucane ze specjalnego urządzenia. Mikrodermabrazja usuwa zrogowaciały naskórek i wygładza skórę. Martwe zewnętrzne warstwy skóry są zastępowane gładką warstwą młodych komórek, która niweluje zmarszczki i poprawia wygląd starzejącej się skóry. Mikrodermabrazja jest skuteczna w leczeniu skóry uszkodzonej przez słońce, plamy starcze, zmarszczki i niemal każdy rodzaj starzenia się skóry.

Korzystanie z zabiegów odmładzających skórę i kremów odmładzających łagodzi efekty starzenia się. Kluczem do sukcesu jest jak najwcześniejsze rozpoczęcie dbania o skórę.

Komentarz do “Co zrobić, gdy pojawia się pierwsza zmarszczka?

  • 2 marca 2023 o 06:57

    Ja osobiście uważam, że zmarszczki są oznaką dojrzałości i nie powinniśmy się ich wstydzić, ani próbować usunąć. Mam nadzieję, że nie każdy chce wyglądać, jak lalka Barbie, i że są jeszcze na tym świecie ludzie, którzy żyją i wyglądają zgodnie z tym, co natura nam dała.

Dodaj komentarz