Zioła na wypadanie włosów

Wypadanie włosów jest dość powszechnym problemem, który znacząco wpływa na nasz wizerunek. Oprócz tego, że zmienia wygląd, wypadanie włosów może także skutkować obniżeniem samooceny i bardziej skomplikowanymi problemami natury psychologicznej. Istnieje wiele naturalnych metod leczenia, które skutecznie wzmacniają włosy i likwidują łyse miejsca.

Do naturalnego leczenia wypadania włosów wykorzystujemy zdrowotne właściwości ziół. Zioła są niedrogie i pozbawione skutków ubocznych, mogą być przyjmowane doustnie lub bezpośrednio na skórę głowy, w zależności od rodzaju używanego zioła. W tym artykule zajmiemy się ziołami przeznaczonymi do zewnętrznego zastosowania.

Okazuje się, że pospolita cebula jest doskonałym lekarstwem na wypadanie włosów, a zawdzięcza to wysokiej zawartości siarki i kwercetyny. Siarka buduje włosy i działa antyseptycznie, czyli chroni włosy przed grzybami, bakteriami i pasożytami. Przyczyną wypadania włosów bardzo często jest zły stan skóry głowy. W tym przypadkach cebula jest wręcz idealnym remedium. Drugi składnik, czyli kwercetyna, ma silne działanie antyoksydacyjne i antyhistaminowe. Uważa się, że kwercetyna daje szczególnie dobre wyniki w łysieniu plackowatym.

Jak stosować cebulę na porost włosów? Pierwszą sprawą jest wyciśniecie soku z cebuli. Najłatwiej jest najpierw zmiksować cebulę, a potem przecisnąć ją przez plastikowe sitko lub kawałek tkaniny. Uzyskany w ten sposób sok wcieraj w skórę głowy dwa razy dziennie. Aby mikstura lepiej wchłaniała się w skórę, możesz dodać odrobinę oleju.

Henna jest powszechnie stosowana do barwienia rzęs, ale nie wszyscy wiedzą, że ma też właściwości prozdrowotne dla włosów. Henna zawiera enzymy, minerały i witamin, między innymi: magnez, potas, cynk, żelazo, mangan, miedź, kwas oleinowy, kwas linolowy, witamina A, witamina D, witamina B. Wszyscy znawcy ziół wiedzą, że henna jest skutecznym remedium na wypadanie włosów. W naturalny sposób odżywia skórę głowy i regeneruje mieszki włosowe. Do leczenia wypadania włosów nadaje się jedynie czysta henna. Kupując hennę upewnij się, że nie ma żadnych dodatków.

Kolejne ziele dobre na wzmocnienie włosów, to krokosz barwierski. Olej z tej rośliny jest źródłem kwasu oleinowego, który odżywia mieszki włosowe i przyczynia się do poprawienia kondycji włosów. Olej ten jest szeroko znany ze swoich dobroczynnych właściwości dla skóry i włosów, dlatego jest aktywnym składnikiem wielu kosmetyków.

Pozostałe rośliny, które zapobiegają wypadaniu włosów, to rozmaryn, trawa cytrynowa i papryka. Są on podstawowymi składnikami wielu ziołowych preparatów i suplementów diety, stosowanych z myślą o poprawieniu kondycji włosów.

Jeśli zdecydujesz się na terapię naturalnymi sposobami, to zapamiętaj, że zioła nie działają z dnia na dzień. Aby odnieść sukces, konieczne jest regularne i długotrwałe aplikowanie ziół. Jednak sukces jest gwarantowany, a dodatkowe zalety kuracji ziołowej to bezpieczeństwo i dodatkowe korzyści zdrowotne wynikające z holistycznego działania ziół.

Komentarz do “Zioła na wypadanie włosów

  • 17 listopada 2023 o 22:34

    Ja uważam, że najlepszym zielem na włosy jest zwyczajna pokrzywa. Zaparzam pokrzywę tak, jak wszystkie zioła i bardzo szybko mam świetny płyn do płukania włosów. Robię to przy każdym myciui włosów, albo co drugi raz. Polecam. Nawet nie musisz kupować niczego. Wystarczy pójść na łąkę i na pewno znajdziesz pokrzywę. Najlepiej, żeby to było miejsce z daleka od śmierdzącej cywilizacji.

Dodaj komentarz