Jak spowolnić starzenie skóry?

Jednym z głównych wskaźników wieku jest wygląd skóry, który odzwierciedla styl życia i stan zdrowia. Kolor skóry, jędrność i gładkość – zmieniają się wraz z upływającym czasem. W miarę starzenia skóra staje się nierównomierna, chropowata i pomarszczona. Jednak istnieją sposoby, dzięki którym młodzieńczy wygląd skóry, delikatność i sprężystość ciała można utrzymać przez długie lata.

Obszary skóry, które chronimy przed promieniami słonecznymi są mniej narażone na przyspieszone starzenie. Jednak na twarzy, szyi, klatce piersiowej, przedramionach i dłoniach, zwłaszcza u osób o jasnej karnacji, objawy starzenia skóry są powszechnie obecne nawet u osób w średnim wieku. Ciemna pigmentacja skóry zapewnia znacznie lepszą ochronę przed szkodliwym działaniem ostrego promieniowania UV.

Jeden miesiąc czasu na odmłodzenie skóry?

Skóra to największy organ ludzkiego organizmu. Skóra jest także jedynym narządem, który jest chronicznie narażony na destrukcyjne działanie środowiska. W ciągu ostatnich lat dokonano znacznego postępu w zrozumieniu mechanizmów leżących u podstaw starzenia się skóry człowieka. Pragnienie utrzymania skóry o młodzieńczym wyglądzie napędza wielomiliardowy przemysł, który obejmuje kosmetyki, doustne lub miejscowe kosmeceutyki, inwazyjne i nieinwazyjne procedury, laserowe odmładzanie skóry, wstrzykiwanie wypełniaczy, neurotoksyny i operacje chirurgiczne.

Główną cechą starzejącej się skóry jest fragmentacja macierzy kolagenu. Fragmentacja kolagenu jest przyczyną utraty strukturalnej integralności i upośledzenie funkcji fibroblastów w starzejącej się skórze człowieka. W starzejącej się skórze zdegenerowane komórki skóry wytwarzają zbyt małą ilość kolagenu a wysoki poziomy enzymów w skórze dodatkową degradacją kolagenu. Prawidłowo funkcjonujące fibroblasty tworzą kilka rodzajów włókien kolagenowych, które tworzą nierozerwalną matrycę złożoną z kilku białek.

Istnieje dwanaście typów kolagenu. Za młodość i jędrność skóry jest odpowiedzialny kolagen typu I, III i V. Kolagen typu I jest najobficiej występującym białkiem w ludzkiej skórze – stanowi 90% suchej masy skóry. Włókniste typy kolagenu (I, III, V) łączą się w większe struktury kolagenowe, które tworzą trójwymiarową sieć w skórze właściwej. Proces starzenia skóry przyspiesza, kiedy mechanizm tworzenia tych struktur jest zakłócony.

Pomoc dla starzejącej skóry

Jedyna droga odmłodzenia skóry, to dostarczenie od wewnątrz kompleksowego zestawu składników. Zmarszczki, plamy i wiotka skóra wycofają się, po przywróceniu naturalnej równowagi w komórkach skóry. Pełną kurację dla starzejącej się skóry zapewnisz sobie stosują dwa preparaty: LAMININE oraz IMMUNE+++. Stymulowanie fibroblastów stymuluje produkcję kolagenu a specjalna forma witaminy C i innych, naturalnych składników skutkuje przywróceniem wyglądu skóry jak sprzed lat.

Komentarz do “Jak spowolnić starzenie skóry?

  • 19 sierpnia 2022 o 10:44

    Mój sposób na posiadanie młodej skóry, to zdrowe odżywianie się i niestosowanie agresywnych kosmetyków. Dzięki temu, w wieku 58 lat moja skóra jest miękka, elastyczna i prawie wcale nie mam zmarszczek.

Dodaj komentarz