Dieta sprzyjająca detoksykacji

Jest możliwe, aby pożywienie dostarczyło wszystkich substancji, których organizm potrzebuje do zdrowego funkcjonowania. Dotyczy to także procesu detoksykacji. Określone składniki odżywcze mają naturalną moc, aby wspomóc organizm w skutecznym usuwaniu toksyn.

Potrzeby konkretnej osoby na składniki odżywcze są zależne od wielu czynników. Dlatego dieta zawsze powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Ogólnie można stwierdzić, że dieta detoksykująca organizm powinna zawierać odżywcze pokarmy roślinne o wysokiej zawartości błonnika pokarmowego oraz naturalne źródła białka i zdrowego tłuszczu. Natomiast wyeliminować z diety należy żywność przetworzoną, produkowaną na skalę przemysłową i zawierającą dodatek cukrów prostych oraz niezdrowych tłuszczów. Jak największa część produktów powinna być pochodzenia organicznego.

LAMININE dostarcza pełnowartościowe białka oraz komplet aminokwasów, które skutecznie wspierają detoksykację organizmu.

Orzechy i nasiona

Korzystaj z naturalny i zdrowych przekąsek: migdały, nasiona słonecznika, orzechy włoskie, nasiona lnu. Orzechy i nasiona dostarczają niezbędnego i wartościowego błonnika spożywczego, który należy włączyć do diety, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego.

Tłuszcze i oleje

Najbardziej wartościową energię dla procesów detoksykacji zapewniają naturalne tłuszcze i oleje – oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, olej kokosowy.

Białka

Wartościowe białka są niezbędnym czynnikiem, który jest istotny dla procesów detoksykacji zachodzących w wątrobie. Najlepszymi źródłami białka są owoce morza oraz wołowina pochodzenia ekologicznego.

Owoce i warzywa

Zapotrzebowanie organizmu na beta-karoten, luteinę i antocyjany jest zaspokajane poprzez zjadanie owoców, które mają właściwości przeciwutleniające. Ponadto, zarówno owoce, jak i warzywa są źródłem rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego błonnika oraz wielu związków fitochemicznych.

Dodaj komentarz