Suplementy diety przeciw starzeniu

Organizm człowieka posiada naturalną zdolność odnawiania, uzupełniania i regenerowania komórek i tkanek. Uważa się, że wraz z upływem czasu ta zdolność organizmu słabnie. Dlatego specjaliści zalecają stosowanie naturalnych składników przeciw starzeniu, które wspierają naturalne procesy regeneracyjne zachodzące podczas snu. Sporadyczne stosowanie naturalnych produktów regenerujących organizm przyczyni się jedynie do tymczasowego poprawienia samopoczucia, jednak regularna, długotrwała terapia może spowodować zauważalne efekty w zakresie odmłodzenia: wzrost energii życiowej, lepszy nastrój, lepsza sprawność fizyczna, obniżenie stresu, poprawa wyglądu skóry i wiele innych korzyści.

Które suplementy diety pomogą odmłodzić organizm?

Lizyna jest aminokwasem, który jest składnikiem wielu białek organizmu człowieka. Mimo, że lizyna jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, to jednak organizm nie posiada zdolności wytwarzania jej. Jedynym źródłem tego aminokwasu może być zrównoważona dieta lub suplementy diety. Lizyna uczestniczy między innymi w produkcji kolagenu i elastyny w skórze, a jej niedobór prowadzi do powstawania zmarszczek, do utraty blasku i innych widocznych objawów starzenia. Lizyna jest jednym z najważniejszych substancji, które zwalczają zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne oznaki starzenia. Licznie badania potwierdzają, że lizyna wspomaga produkcję hormonu wzrostu (HGH) oraz odmładza strukturę skóry, mięśni i włosów.

Alanina to kolejny aminokwas, istotny w walce ze starzeniem, ponieważ zakłóca proces glikacji, który jest jedną z przyczyn starzenia wywołującą uszkodzenia kolagenu. Mimo że alanina jest naturalnie wytwarzana przez organizm, to jednak pojawienie się pierwszych widocznych oznak starzenia może być oznaką zbyt niskiego poziomu tego aminokwasu. W takim przypadku może pomóc suplementacja i stymulowanie naturalnej produkcji kolagenu. Alanina redukuje efekty fotostarzenia skóry, zapobiega pojawianiu się zmarszczek, plam starczych i wiotczeniu skóry oraz wspomaga regenerację mięśni.

Arginina jest również aminokwasem, który pomaga w syntezie białek. Ten aminokwas jest naturalnie wytwarzany w organizmie, jednak z czasem jego poziom zmniejsza się. Dzięki dodatkowej dawce argininy można przedłużyć czas życia komórek i opóźnić proces starzenia. Suplementy przeciwstarzeniowe zawierające argininę stymulują produkcję hormonu wzrostu, a to powoduje zwiększenie masy mięśni, poprawienie gęstości kości, zwiększenie elastyczności skóry, zapobieganie powstawaniu zmarszczek i plam starczych.

L-cysteina to również ważny składnik działający przeciwko starzeniu. Na poziomie komórkowym, ten aminokwas zwiększa poziom glutationu i przywraca komórkom zdolność do walki z uszkodzeniami oksydacyjnymi. Ponadto L-cysteina stymuluje produkcję kolagenu i przyczynia się do odmłodzenia i wygładzenia skóry.

Najlepsze efekty przeciwstarzeniowe dają suplementy, które od wewnątrz stymulują naturalne, samoregeneracyjne zdolności organizmu. LAMININE zawiera nie tylko kompletny zestaw aminokwasów, ale także inne innowacyjne składniki poprawiające stan zdrowia i pomagające utrzymać młodość. Przeciw starzeniu oraz jako antyoksydant, należy stosować 1-4 kapsułek tego preparatu dziennie.

Komentarz do “Suplementy diety przeciw starzeniu

  • 3 marca 2021 o 10:35

    Oprócz suplementów diety i ogólnie zdrowego stylu życia są jeszcze dwie inne rzeczy, o których nie wspomniałeś. Pierwsza kwestia to naturalne kosmetyki i olejki, które wspierają skórę od zewnątrz. Drugą rzeczą jest ćwiczenie mięśni twarzy, czyli joga twarzy. Wszyscy wiemy, że regularna aktywność fizyczna jest dobra dla zdrowia. Ale na twarzy jest też dużo mięśni. Ćwiczenia mięśni twarzy to najlepszy i naturalny sposób na zachowanie młodzieńczego wyglądu w każdym wieku.

  • 19 marca 2021 o 21:03

    Aby przeciwdziałać starzeniu się organizmu, możesz spróbować zwalczać wolne rodniki, czyli dostarczać jak najwięcej przeciwutleniaczy. Wiadomo jednak, że istnieją suplementy przeciwstarzeniowe, które wyzwalają powstawanie komórek macierzystych i że to najwłaściwszy kierunek w poszukiwaniu młodości.

Dodaj komentarz