Dwie rzeczy dla skutecznego odchudzania

Specjaliści twierdzą, że połączenie regularnej aktywności fizycznej i spożywania długołańcuchowych kwasów tłuszczowych omega, poprawia nie tylko pracę układu sercowo-naczyniowego i metabolicznego, ale również wspomaga odchudzanie.

Która dieta najlepiej wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej?

Osoby, które od dłuższego czasu stosują dietę śródziemnomorską, zwykle mają wysoki poziom lipoprotein o dużej gęstości (cholesterol HDL), czyli „dobrego” cholesterolu). W diecie śródziemnomorskiej bardzo duże znaczenie mają ryby i zdrowe tłuszcze, dzięki którym w organizmie panuje prawidłowa równowaga kwasów tłuszczowych omega 3 i omega 6. Pozostałe ważne składniki tej diety, to między innymi: warzywa, produkty pełnoziarniste, orzechy, olej lniany. Natomiast unikać należy prostych węglowodanów, które sprzyjają gromadzeniu tkanki tłuszczowej, jeśli nie zostaną natychmiast przemienione w energię. Tak więc zakazane są wszelkiego rodzaju słodycze, biały ryż i wszelkie produkty z oczyszczonej mąki. Korzyści zdrowotne, które wynikają ze stosowania diety śródziemnomorskiej, są znane od wielu lat. Piramida żywieniowa przedstawia poszczególne składniki tej diety. U podstawy piramidy są najważniejsze potrawy, których powinniśmy jeść najwięcej. Te które są na szczycie należy ograniczyć do minimum.

Jak dodatkowo przyspieszyć odchudzanie?

Podstawowym zaleceniem dla osób, które się odchudzają, jest regularna aktywność fizyczna. Jednak według badań, sama aktywność fizyczna nie spowoduje znaczącego spadku masy ciała w przypadku znacznej nadwagi. Natomiast jest pewne, że regularna aktywność fizyczna odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu przybieraniu na wadze. Do utrzymania masy ciała wystarczające jest od 60 do 90 minut ćwiczeń o umiarkowanej intensywności w ciągu tygodnia.

Bez względu na to czy efektem treningu na siłowni jest utrata wagi, czy nie, to z całą pewnością aktywność fizyczna poprawia zdrowie układu sercowo-naczyniowego, między innymi normuje ciśnienie krwi i poprawia funkcjonowanie naczyń krwionośnych.

Nie ma magicznego środka, dzięki któremu każda osoba z nadwagą powróci do normalnej masy ciała. Na temat odchudzania istnieje tylko jedna prawda: aby schudnąć, musisz spalić więcej kalorii niż przyjmujesz. Dobra wiadomość jest taka, że regularne przyjmowanie dobrego suplementu z oleju z ryb może skrócić drogę do sukcesu.

OMEGA+++ to najlepszy suplement oleju rybnego zawierający optymalną proporcję DHA i EPA, kwasów tłuszczowych omega zalecanych dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego, które według najnowszych badań wykazują związek z utratą masy ciała.

Pamiętaj, że nawet niewielki spadek masy ciała, w połączeniu z aktywnością fizyczną, jest korzystny dla zdrowia.

Podziel się opinią... Napisz jak Ty sobie radzisz...