Dwie rzeczy dla skutecznego odchudzania

Specjaliści twierdzą, że połączenie regularnej aktywności fizycznej i spożywania długołańcuchowych kwasów tłuszczowych omega, poprawia nie tylko pracę układu sercowo-naczyniowego i metabolicznego, ale również wspomaga odchudzanie.

Która dieta najlepiej wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej?

Osoby, które od dłuższego czasu stosują dietę śródziemnomorską, zwykle mają wysoki poziom lipoprotein o dużej gęstości (cholesterol HDL), czyli „dobrego” cholesterolu). W diecie śródziemnomorskiej bardzo duże znaczenie mają ryby i zdrowe tłuszcze, dzięki którym w organizmie panuje prawidłowa równowaga kwasów tłuszczowych omega 3 i omega 6. Pozostałe ważne składniki tej diety, to między innymi: warzywa, produkty pełnoziarniste, orzechy, olej lniany. Natomiast unikać należy prostych węglowodanów, które sprzyjają gromadzeniu tkanki tłuszczowej, jeśli nie zostaną natychmiast przemienione w energię. Tak więc zakazane są wszelkiego rodzaju słodycze, biały ryż i wszelkie produkty z oczyszczonej mąki. Korzyści zdrowotne, które wynikają ze stosowania diety śródziemnomorskiej, są znane od wielu lat. Piramida żywieniowa przedstawia poszczególne składniki tej diety. U podstawy piramidy są najważniejsze potrawy, których powinniśmy jeść najwięcej. Te które są na szczycie należy ograniczyć do minimum.

keto-actives

Jak dodatkowo przyspieszyć odchudzanie?

Podstawowym zaleceniem dla osób, które się odchudzają, jest regularna aktywność fizyczna. Jednak według badań, sama aktywność fizyczna nie spowoduje znaczącego spadku masy ciała w przypadku znacznej nadwagi. Natomiast jest pewne, że regularna aktywność fizyczna odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu przybieraniu na wadze. Do utrzymania masy ciała wystarczające jest od 60 do 90 minut ćwiczeń o umiarkowanej intensywności w ciągu tygodnia.

Bez względu na to czy efektem treningu na siłowni jest utrata wagi, czy nie, to z całą pewnością aktywność fizyczna poprawia zdrowie układu sercowo-naczyniowego, między innymi normuje ciśnienie krwi i poprawia funkcjonowanie naczyń krwionośnych.

Nie ma magicznego środka, dzięki któremu każda osoba z nadwagą powróci do normalnej masy ciała. Na temat odchudzania istnieje tylko jedna prawda: aby schudnąć, musisz spalić więcej kalorii niż przyjmujesz. Dobra wiadomość jest taka, że regularne przyjmowanie dobrego suplementu z oleju z ryb może skrócić drogę do sukcesu.

OMEGA+++ to najlepszy suplement oleju rybnego zawierający optymalną proporcję DHA i EPA, kwasów tłuszczowych omega zalecanych dla zdrowia układu sercowo-naczyniowego, które według najnowszych badań wykazują związek z utratą masy ciała.

Pamiętaj, że nawet niewielki spadek masy ciała, w połączeniu z aktywnością fizyczną, jest korzystny dla zdrowia.

Komentarz do “Dwie rzeczy dla skutecznego odchudzania

  • 18 lutego 2021 o 06:38

    Zgadzam się. Tak naprawdę wystarczy ograniczyć ilość kalorii w posiłkach, a Twoja waga ciała będzie systematycznie wracać do normy. Ale druga prawda jest taka, że nikt nie chce długo czekać na wyniki. Dlatego korzystamy z dodatkowej pomocy w postaci ćwiczeń i suplementów diety. Jeśli otyłość jest bardzo duża, warto skonsultować się z psychoterapeutą, który pomoże Ci znaleźć prawdziwą przyczynę przejadania się, a problem zostanie definitywnie rozwiązany. Życzę każdemu osiągnięcia celu i nigdy nie wrócenia do złych nawyków żywieniowych. Powodzenia!

Dodaj komentarz