Czy LAMININE® zawiera lamininę?

Laminina to białko o masie cząsteczkowej ok. 850 kDa, które należy do grupy glikoprotein. Ten rodzaj białka stanowi główny składnik błony podstawnej i – według naukowców – odgrywa istotną rolę w oddziaływaniu komórek nabłonka i śródbłonka z innymi składnikami tej błony. Laminina jest niezbędną substancją, która łączy wszystkie komórki w jeden organizm. Czy suplement diety LAMININE, produkowany przez LifePharm, zawiera lamininę?

Zgodnie z informacją zawartą na opakowaniu, skład suplementu diety Laminine jest następujący: ekstrakt z zapłodnionych jaj ptasich, sproszkowana chrząstka rekina, witamina C, białko z groszku, witamina D3. Na etykiecie nie ma informacji wskazującej, że wśród składników znajduje się laminina.

Innowacyjne i wszechstronne funkcje zdrowotne, Laminine zawdzięcza specjalnie przygotowanemu ekstraktowi z zapłodnionych jaj. Zgodnie z badaniami prowadzonymi w Norwegii, temu kluczowemu składnikowi przypisuje się tak wiele korzyści związanych ze zdrowiem, że amerykańska firma postanowiła wykorzystać te właściwości w ogólnodostępnym suplemencie diety. Opracowano unikalny proces wydobywania dobroczynnej substancji z białka jaja, które wcześniej zostało zapłodnione, ale jeszcze nie rozpoczął się proces rozwoju kurczaka. Procedura odbywa się dokładnie w 9 dniu od zapłodnienia.

W ten sposób uzyskany ekstrakt, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie mechanizm szybkiego transportu ważnych składników odżywczych, oraz dostarcza czynnik wzrostu fibroblastów, który jest prawdopodobnie odpowiedzialny za prawidłowe wykorzystanie aminokwasów i peptydów. Czynnik wzrostu fibroblastów powoduje, że aminokwasy i peptydy są kierowane do tych obszarów organizmu, które najbardziej potrzebują regeneracji i naprawy. Czynnik wzrostu fibroblastów uczestniczy także w wytwarzaniu własnych komórek macierzystych organizmu, zarówno zróżnicowanych, jak i niezróżnicowanych, które mogą odbudować dowolne tkanki ciała. Zawarty w preparacie czynnik wzrostu przyczynia się do optymalnego wykorzystania pozostałych składników suplementu diety.

Tak więc, LAMININE zawiera komplet aminokwasów i czynnik, który powinien „kierować” optymalnym wykorzystaniem dostarczonych substancji. Dlatego ten suplement diety jest reklamowany, jako remedium na wiele różnych chorób, które wydają się nie mieć nic wspólnego. Z pewnością nie jest to lekarstwo, które możesz zastosować jednorazowo i oczekiwać natychmiastowych efektów. Trzeba je traktować raczej jako super pożywienie, które pod warunkiem systematycznego używania, może poprawić zdrowie.

Według pozytywnych opinii zadowolonych użytkowników, preparat redukuje stres i napięcie, normalizuje sen, reguluje poziom serotoniny, reguluje ciśnienie krwi, reguluje poziom cukru we krwi, usprawnia funkcjonowanie mózgu, polepsza funkcjonowanie pamięci, poprawia zdolność koncentracji, zwiększa wytrzymałość fizyczną, stabilizuje emocje, wspomaga syntezę kolagenu, redukuje oznaki starzenia, reguluje spalanie tłuszczu, reguluje poziom kortyzolu, przyspiesza regenerację po wysiłku fizycznym, zmniejsza ból, poprawia libido u kobiet i reguluje poziom testosteronu u mężczyzn, oraz polepsza ogólne samopoczucie.

Istnieją też negatywne opinie na temat LAMININE. Niezadowoleni użytkownicy nie zauważają jakichkolwiek zmian po zażywaniu preparatu, a ponadto krytykują sposób dystrybucji, który jest oparty na modelu sprzedaży bezpośredniej (sieć LPGN). Sceptycznie nastawione osoby sugerują, że sprzedawcy zachwalają preparat wyłącznie z chęci osiągnięcia zysku, a rzekome „cudowne” właściwości, nie mają żadnego potwierdzenia w faktach.

Dodaj komentarz