Mikroflora jelitowa a skuteczne odchudzanie

Syndrom metaboliczny to stan organizmu, który zwykle poprzedza zaburzenia równowagi glukozy we krwi i obejmuje między innymi odkładanie tkanki tłuszczowej w okolicy bioder i brzucha. Wiele osób w każdym wieku ma problemy z nadmiarem tkanki tłuszczowej w tych okolicach. W efekcie powstają złogi tkanki tłuszczowej, które mogą zwiększyć ryzyko zachorowania na poważne choroby.

Prawidłowa mikroflora bakteryjna ma bardzo duże znaczenie w kontroli łaknienia i poprawieniu metabolizmu węglowodanów i tłuszczu. Prawidłowa mikroflora jelitowa, wyregulowana poprzez podawanie prebiotyków i probiotyków, czyli pożytecznych mikroorganizmów, wpływa na zmniejszenie stanu zapalnego jelit i poprawienie integralności śluzówki jelit. To jest doskonały i naturalny sposób na przywrócenie równowagi metabolicznej i jednoczesne ułatwienie i przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej.

keto-actives

Jakość mikroflory jelitowej odzwierciedla się w skuteczności absorpcji energii i w efektywności perystaltyki jelit. Ma także wpływ na apetyt, poziom glukozy, metabolizm lipidów i odkładanie się tłuszczów w wątrobie. Tak więc, przyczyną nadwagi prawdopodobnie nie są złe nawyki żywieniowe i brak regularnych ćwiczeń, lecz brak równowagi flory bakteryjnej w układzie pokarmowym. Jeśli chcesz pozbyć się nadwagi, a jednocześnie zależy ci na zdrowiu układu pokarmowego, to weź pod uwagę poniższe porady.

  • Pilnuj, aby spożywane posiłki miały niski poziom kalorii. Włącz do diety chude białko i ogranicz węglowodany skrobiowe, między innymi biały chleb, biały makaron, biały ryż i produkty o dużej zawartości cukru.
  • W celu utrzymania uczucia sytości przed dłuższy czas, wprowadź do diety zdrowe tłuszcze, których najlepszym źródłem są orzechy, nasiona albo awokado.
  • Zapewnij sobie odpowiednią ilość ćwiczeń fizycznych. Spacery, pływanie, bieganie, lekcje tańca, joga – wybierz coś dla siebie w zależności od swoich upodobań.
  • Zastosuj regularną suplementację DIGESTIVE+++, który między innymi wspiera tworzenie korzystnej flory bakteryjnej w układzie pokarmowym, redukuje magazynowanie tkanki tłuszczowej, dba o integralność błon śluzowych przewodu pokarmowego, hamuje rozwój złych bakterii jelitowych, normalizuje pH, wspiera ruchy robaczkowe jelit, ułatwia powrót do właściwej wagi ciała.

Prawidłowa praca jelit i prawidłowe trawienie jest podstawowym warunkiem dobrego zdrowia organizmu. W ciągu ostatnich lat odkryto dodatkowe, ważne funkcje pożytecznych drobnoustrojów i prebiotycznej żywności. Symbioza panująca pomiędzy ludzkim organizmem a ekosystemem mikroorganizmów żyjących w naszych jelitach, ma bardzo duże znaczenie dla prawidłowego metabolizmu i skutecznej kontroli masy ciała.

Dodaj komentarz