Nadmiar tkanki tłuszczowej może być związany z problemami jelitowymi

Zrzucenie nadmiaru tkanki tłuszczowej jest dużym problemem dla wielu osób. I chociaż powszechnie wiadomo, że skuteczny proces odchudzania jest połączeniem diety i ćwiczeń fizycznych, to ostatnie badania wskazują, że istnieje jeszcze jeden istotny czynnik, który wpływa na zwiększone gromadzenie tkanki tłuszczowej.

Czasopismo Nature Medicine opublikowało artykuł, w którym przeanalizowano populacje bakterii jelitowych u myszy. Badanie wykazało, że otyłość myszy jest uzależniona od obecności pewnego rodzaju drobnoustrojów w jelitach a tzw. zespół metaboliczny często poprzedza zaburzenia poziomu glukozy we krwi i może powodować gromadzenie się tłuszczu w organizmie.

Zespół metaboliczny diagnozuje się u osób w każdym wieku. Problem z gromadzeniem się tłuszczu w pewnych rejonach ciała mają dzieci, nastolatki, ludzie młodzi oraz z pokolenia wyżu demograficznego, a także seniorzy. Konsekwencją takiej sytuacji jest zwiększone ryzyko poważnej choroby.

Probiotyki mogą pomóc w kontrolowaniu apetytu i poziomu cukru oraz regulują metabolizm tłuszczów.

Zgodnie z opinią mikrobiologów, manipulowanie mikroflorą jelitową poprzez podanie prebiotyków i probiotyków zmniejsza jelitowe stany zapalne o niskim stopniu złośliwości i poprawia integralność bariery jelitowej, poprawiając w ten sposób równowagę metaboliczną i promując utratę wagi. Niekorzystne grzyby, które zasiedlają jelita, absorbują dużą ilość energii, a ponadto wpływają na ruchliwość jelit, apetyt, poziom glukozy we krwi, metabolizm lipidów i magazynowanie tłuszczu w wątrobie.

Funkcja probiotyków w odchudzaniu.

Skuteczny probiotyk, to szczep bakterii, który niestrawiony dociera do jelita grubego i stymuluje wzrost bakterii korzystnych dla zdrowia. Probiotyki (np. Bifidobacteria) są stymulowane do wzrostu za pomocą prebiotyków. Wykazano, że łączne stosowanie probiotyków i prebiotyków ułatwia utratę wagi i zmniejsza zdolność do magazynowania tłuszczu.

DIGESTIVE+++ zawiera aktywne probiotyki i najbardziej skuteczne prebiotyki, które mają postać oczyszczonych fruktooligosacharydów (FOS) z karczocha jerozolimskiego oraz liści mniszka lekarskiego i korzenia Yacon. Zawiera również pełen zakres podstawowych enzymów, które promują kompletne trawienie i ułatwiają przyswajanie składników odżywczych z pożywienia.

W ciągu ostatnich lat mikrobiolodzy przeprowadzili badania określające dodatkowe, ważne funkcje pożytecznych drobnoustrojów i żywności prebiotycznej. To symbiotyczne partnerstwo między naszymi ciałami i optymalnym ekosystemem mikrobiologicznym może wspomóc prawidłowe zarządzanie wagą i metabolizm.

Dodatkowe wskazówki, które ułatwią przywrócenie naturalnej wagi ciała.

  • Włącz do diety małe porcje zdrowych tłuszczów (orzechy, awokado).
  • Jedz chude białka i ograniczaj węglowodany skrobiowe (biały chleb, makaron, ryż i produkty o wysokiej zawartości cukru).
  • Pamiętaj o regularnej aktywności fizycznej. Spaceruj, biegaj, pływaj. Uczestnicz w zajęciach z tańca, pilates, jogi lub spróbuj czegoś zupełnie nowego.

Dodaj komentarz