Wzdęcia brzucha i problemy z trawieniem

W przewodzie pokarmowym zdrowego człowieka żyje ponad 1000 gatunków mikroorganizmów określanych jako flora bakteryjna jelita. Prawidłowa flora bakteryjna jelit jest bardzo ważnym czynnikiem w prawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego i zapewnieniu ogólnego, dobrego stanu zdrowia.

Bakterie w przewodzie pokarmowym żyją w symbiozie z organizmem człowieka. Złe nawyki żywieniowe mogą uszkodzić tę naturalną barierę obronną organizmu i doprowadzić do szerokiego zakresu problemów zdrowotnych.

Antybiotyki czy probiotyki?

Naturalna flora bakteryjna jest stabilna i odporna na krótkotrwałe działanie większości niekorzystnych czynników. Silna flora bakteryjna wytwarza w jelitach odpowiedni poziom kwasowości, który uniemożliwia innym organizmom zasiedlenie układu pokarmowego. Jednak do usunięcia niektórych patogenów, między innymi salmonelli lub bakterii Escherichia coli, wymagane jest zastosowanie antybiotyków lub probiotyków.

Badania które przeprowadzono na zwierzętach wskazują, że stosowanie antybiotyków lub probiotyków poza oddziaływaniem na jelita, ma wpływ także na mózg i kręgosłup. Potwierdza to istnienie silnego związku pomiędzy kondycją jelit i prawidłową pracą mózgu. U osób cierpiących na zespół jelita drażliwego zaobserwowano skłonności do bólu organów znajdujących się w jamie brzusznej i powstawania zaburzeń psychicznych, które pojawiają się w połączeniu z zaburzeniami równowagi flory bakteryjnej jelita.

Regeneracja flory bakteryjnej jelit i wyeliminowanie bólu brzucha

Naukowcy badają rolę probiotyków w leczeniu zaburzeń dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Szeroki zakres korzyści, które są efektem zażywania probiotyków, obejmuje między innymi łagodzenie bólów brzucha, eliminację wzdęć, poprawę trawienia pokarmów i poprawienie pracy układu immunologicznego.

DIGESTIVE+++ zawiera probiotyk pochodzący z zarodników, który jest używany w tradycyjnej medycynie indyjskiej w celu łagodzenia biegunki u dzieci i eliminowania podrażnienia przewodu pokarmowego u dorosłych. Przy zespole jelita wrażliwego zacznij od stosowania jednej kapsułki dziennie lub nawet raz na dwa dni, aż do momentu, dopóki organizm nie dostosuje się do nowej flory bakteryjnej. Potem powoli zwiększaj dawkę. Ten naturalny suplement diety jest skutecznym środkiem przywracającym prawidłowe funkcjonowanie i pełne zdrowie przewodu pokarmowego. Zawarte w nim enzymy rozkładają cząstki pokarmu do najmniejszej wielkości w celu ułatwienia trawienia i wchłaniania w układzie pokarmowym. Zregenerowanie flory bakteryjnej jelita jest pierwszym krokiem do odzyskania pełnego zdrowia.

Dodaj komentarz