Od czego zależy poziom cukru we krwi?

Metabolizm glukozy jest różny u różnych osób. W tym artykule wymienimy najważniejsze czynniki, które determinują indywidualny metabolizm glukozy.

  • Jednym z podstawowych czynników zmieniających metabolizm glukozy jest aktywność fizyczna. Osoba wykonująca regularny wysiłek fizyczny, ma więcej masy mięśniowej niż osoba prowadząca siedzący tryb życia. Osoba bardziej umięśniona pochłania i magazynuje większą ilość cukru w ​​komórkach mięśniowych, który jest wykorzystywany podczas intensywnych ćwiczeń. Bardziej aktywne osoby metabolizują glukozę lepiej.
  • Różnice zdolności do metabolizmu glukozy są także konsekwencją indywidualnych cech fizycznych każdej osoby. Odnosi się to do ogólnego rozmiaru ciała, obwodu bioder i talii, wzrostu, wskaźnika masy ciała i struktury kości. Wszystkie wymienione czynniki determinują określone zapotrzebowanie organizmu na glukozę i na metabolizm glukozy.
  • Jelito każdej osoby ma unikalny skład flory jelitowej. Zdolność do metabolizowania cukru wymaga obecności określonych bakterii w układzie pokarmowych. Dlatego jedne osoby mogą metabolizować cukier łatwiej, niż inne.
  • Poziom cukru we krwi po spożyciu posiłku jest uzależniony od predyspozycji genetycznych.
  • Osoby, które mają niską wrażliwość na insulinę, wymagają większych ilości insuliny do przetworzenia glukozy. Aby utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi, czasem niezbędne jest podawanie insuliny w zastrzykach.
  • Poziom cukru we krwi jest zależny funkcjonowania trzustki, która może produkować inną ilość hormonów u różnych osób.
  • Na metabolizm glukozy ma wpływ styl życia – poziom aktywności fizycznej, rodzaj pracy, stres.
  • Ważne czynniki wpływające na poziom glukozy we krwi, to nadwaga i otyłość. Osoba z nadwagą zupełnie inaczej magazynuje i przyswaja cukier i tłuszcz, niż osoba szczupła.

Suplementacja Laminine może pomóc w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi.

Zgodnie z informacjami na temat wpływu Laminine na poziom cukru we krwi, które w 2016 roku zostały opublikowane przez portal pdr.net – przeprowadzono badanie, które wykazało, że pacjenci przyjmujący jedną kapsułkę Laminine codziennie rano i wieczorem (przez sześć miesięcy), doprowadzili poziom cukru we krwi do prawidłowego zakresu.

Dodaj komentarz