Suplementy diety w leczeniu artretyzmu

Zapalenie stawów jest poważną chorobą, która powinna być leczona pod kontrolą lekarza. Jak do tej pory, nie wymyślono cudownej pigułki, która leczy tę chorobę. Jednak istnieją suplementy diety, które w połączeniu z tradycyjnym leczeniem, mogą być pomocne w ograniczeniu bólu stawów i złagodzeniu stanu zapalnego.

Pamiętaj, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek nowego suplementu diety, skonsultować to z lekarzem. Tylko lekarz prawidłowo oceni twoją sytuację zdrowotną i podejmie prawidłową decyzję odnośnie wprowadzenia suplementów diety do twojego planu leczenia. Jest to szczególnie ważne, gdyż niektóre naturalne substancje, mogą wchodzić w interakcje z twoimi lekarstwami a niewłaściwe używanie suplementów diety może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

4 naturalne substancje, które leczą artretyzm.

Wszyscy znamy dobroczynne właściwości kurkumy. Substancja, dzięki której kurkuma ma właściwości lecznicze, to kurkumina – naturalny związek fenolowy. Charakteryzuje się ona silnymi właściwościami przeciwzapalnymi, i dlatego może być pomocna u chorych na artretyzm. W wielu badaniach klinicznych potwierdzono silne działanie przeciwzapalne, którego efektem jest zmniejszenie stanu zapalnego i powstrzymanie destrukcji chrząstek. Pacjenci, którzy zażywali 1500 mg kurkuminy dziennie, odczuli znaczne zmniejszenie bólu stawów i polepszenie mobilności. Nie odnotowano skutków ubocznych stosowania kurkuminy.

Druga roślina o równie silnych właściwościach przeciwzapalnych, to imbir, którego działanie jest zbliżone do działania niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Imbir można stosować w formie świeżego korzenia imbiru, suplementu diety, herbaty imbirowej lub olejku imbirowego. Ważne: imbir może wchodzić w interakcję z lekami rozrzedzającymi krew.

Kolejna naturalna substancja, która ma znakomite właściwości przeciwzapalne, to olej rybi, który jest źródłem kwasów tłuszczowych omega 3. Zdrowe kwasy tłuszczowe można uzyskać jedząc tłuste ryby (łosoś, makrela) lub stosując suplementy diety zawierające duże dawki tej dobroczynnej substancji (OMEGA+++).

Glukozamina i siarczan chondroityny działają inaczej niż substancje, które opisaliśmy wcześniej. Glukozamina i siarczan chondroityny stymulują tworzenie i regenerację tkanki chrzęstnej, która chroni stawy przed zużyciem. Równoczesne stosowanie obu suplementów przynosi znaczącą poprawę funkcjonowania stawów i znacząco redukuje szparę stawu kolanowego, która powszechnie towarzyszy artretyzmowi.

W przypadku takich chorób, jak artretyzm, podagra lub reumatyzm zalecane jest stosowanie preparatu LAMININE, w dawce od 2 do 5 kapsułek, w zależności od nasilenia objawów.

Suplementy diety są doskonałym uzupełnieniem leczenia artretyzmu, ale nie należy zapominać o innych działaniach, czyli o ćwiczeniach, fizjoterapii, rozciąganiu i zdrowej diecie.

Dodaj komentarz