Jak wspomagać leczenie artretyzmu?

Zapalenie stawów jest bolesną dolegliwością, która wielu osobom uniemożliwia utrzymanie aktywnego stylu życia. W standardowym leczeniu stosuje się niesteroidowe leki przeciwzapalne, które większości osób przynoszą znaczącą ulgę. Jednak wiele osób cierpiących na artretyzm, musi stosować leki o znacznie silniejszym działaniu, które powodują wiele efektów ubocznych. Z tego powodu, wiele pacjentów próbuje suplementów, których celem jest zmniejszenie bólu i poprawienie mobilności. Które z naturalnych sposobów naprawdę działają?

Na początku warto podkreślić, że najważniejszą sprawą jest utrzymywanie kości w zdrowiu poprzez dietę i aktywność fizyczną. Bez względu na stopień bólu, który towarzyszy artretyzmowi, fundamentalne znaczenie ma lekka, regularna aktywność i ćwiczenia umysłu i ciała (tai chi, joga). Istotne znaczenie ma również dieta bogata w wapń, owoce i warzywa, która dostarcza substancji przeciwzapalnych. Zwłaszcza kobiety powinny zadbać o dostarczenie odpowiedniej ilości wapnia i witaminy D.

Suplementy wspomagające leczenie artretyzmu.

Glukozamina i chondroityna

Zarówno glukozamina, jak i chondroityna, wspomagają wzrost tkanki chrzęstnej i mają naturalne właściwości przeciwzapalne. Przeprowadzono wiele badań, w których stwierdzono pozytywny efekt działania siarczanu glukozaminy w zakresie zmniejszenia dolegliwości bólowych i poprawienia mobilności. Sugerowana dawka, to 1500 miligramów dziennie.

S-Adenozylometionina

To jest organiczny związek chemiczny, pochodna adenozyny i metioniny. Skuteczność tej substancji jest porównywalna z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, ale działania uboczne są zdecydowanie łagodniejsze.

Kurkuma

Każdy wie, że kurkuma jest doskonałą przyprawą. Ma ona również właściwości zdrowotne, między innymi łagodzenie bólu.

Imbir

Imbir, który znany jest jako oryginalna przyprawa, również przynosi korzyści w zapaleniu stawów.
Sugerowana dawka, to około 3 gramy świeżo wyciśniętego soku lub ekstraktu z imbiru. Skuteczny jest także olejek z imbiru, który można wcierać bezpośrednio w bolące obszary.

Kolagen

Istnieją badania, które potwierdzają, że doustne stosowanie hydrolizatu kolagenu jest skuteczne w leczeniu zwyrodnienia stawów. Hydrolizat kolagenu zawiera wszystkie aminokwasy, które są konieczne do budowy tkanki łącznej i dlatego też może powstrzymywać postęp choroby.

YTE – komplet aminokwasów

LAMININEsuplement diety, który zawiera YTE oraz wartościowe białka jest zalecany jako wspomaganie leczenia artretyzmu, podagry i reumatyzmu. Artretyzm, podagra, reumatyzm. Przy lekkim nasileniu dolegliwości dwie do trzech kapsułek dziennie, przy ciężkim nasileniu: 4-5 kapsułek dziennie.

Dodaj komentarz