Jakie są przyczyny łuszczycy?

Wszystkie choroby autoimmunologiczne mają takie same przyczyny. Dotyczy to także łuszczycy, która również jest chorobą z tej grupy. Medycyna konwencjonalna nie zajmuje się przyczynami łuszczycy, a jedynie koncentruje się na objawach, które pojawiają się na powierzchni skóry. Jedyną metodą usunięcia źródła problemu jest poznanie prawdziwych przyczyn łuszczycy.

Rozwój chorób autoimmunologicznych – takich jak łuszczyca – opiera się na kilku głównych filarach. Aby przezwyciężyć chorobę autoimmunologiczną, najpierw zrozum jej przyczyny, a następnie zlikwiduj je poprzez zmiany stylu życia i wprowadzenie zrównoważonej diety. Efektem wprowadzonych zmian będzie stopniowe ustępowanie objawów choroby i powrót do zdrowia. Poniżej prezentujemy pięć czynników, które gwarantują prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego, i dzięki którym można wyleczyć choroby autoimmunologiczne.

Troska o prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego.

Układ immunologiczny czerpie moc z pożytecznych mikroorganizmów zamieszkujących jelita. Dlatego pierwszym krokiem jest zapewnienie odpowiedniej jakości probotyków. Można je dostarczyć w pożywieniu lub stosując suplementy diety (np. DIGESTIVE+++). Równowaga bakteryjna w jelitach może zostać zaburzona w wyniku niezdrowej diety lub rozmaitych czynników środowiskowych. W ekstremalnych sytuacjach może to doprowadzić do zniszczenia błony pokrywającej ściany jelita. Taką sytuację określa się jako „nieszczelne jelito”, co zostało uznane za jedną z głównych przyczyn chorób autoimmunologicznych.

Stosowanie diety przeciwzapalnej.

Podstawą zdrowej diety powinny być warzywa, owoce, wyroby pełnoziarniste, oliwa i tłuste ryby. Natomiast spożywanie przetworzonej żywności, rafinowanego cukru i tłuszczów nasyconych – przyczynia się do powstawania stanów zapalnych i do zakłócania równowagi flory bakteryjnej. Może to prowadzić do chorób autoimmunologicznych i wielu innych problemów zdrowotnych: zaburzenia snu, zmęczenie, depresja, problemy skórne i problemy behawioralne.

Unikanie toksycznych substancji.

Pleśnie i metale ciężkie są powszechną przyczyną chorób autoimmunologicznych. Przyczyną zatrucia tego typu substancjami może być zanieczyszczone środowisko, farmaceutyki lub żywność. Oczyszczenie organizmu z grzybów i metali ciężkich, to podstawowy krok w leczeniu łuszczycy.

Unikanie stresu.

Stres zakłóca funkcjonowanie układu odpornościowego i dlatego może być przyczyną emocjonalnych oraz fizycznych problemów zdrowotnych. W dzisiejszych czasach nieodzowne jest stosowanie technik relaksacyjnych, aby zminimalizować destrukcyjne efekty stresu.

Jak dawkować LAMININE w przypadku łuszczycy, trądziku lub ran na skórze? LifePharm zaleca stosowanie od 2 do 6 kapsułek dziennie – w zależności od stopnia nasilenia dolegliwości.

Dodaj komentarz