Wiele par bezskutecznie stara się o dziecko. Na problemy z zajściem w ciążę ma wpływ wiele czynników: wiek, nadwaga, zła dieta, styl życia, a nawet rodzaj wykonywanej pracy. Istnieją naturalne suplementy diety, które mogą przyczynić się do poprawienia płodności. Dobierając specyfik zwróćmy uwagę, czy został przetestowany przez ekspertów zajmujących się problemem niepłodności i sprawdźmy jakie są opinie na jego temat.
Bezpłodność u mężczyzn
W przypadku mężczyzn należy zwiększyć ruchliwość plemników, pomnożyć i poprawić morfologię plemników, wspomóc rozwój plemników i zwiększyć produkcję spermy. Sprzyjają temu następujące naturalne składniki:
L-karnityna – ma wpływ na ruchliwość, ilość i morfologię plemników. Pełni istotną rolę w ich metabolizmie energetycznym. Dzięki l-karnitynie plemniki mogą się prawidłowo rozwijać.
Witamina C – to ważny przeciwutleniacz, kluczowy w rozwoju plemników.
Wyciąg z pestek winogron – oczyszcza organizm z wolnych rodników, które mogą przyczyniać się do rozwoju procesów ograniczających zdolności rozrodcze.
Maca – pomaga zwiększyć ruchliwości plemników.
Cynk – przedłuża żywotność plemników i poprawia funkcjonowanie prostaty. Bierze udział w procesie produkcji spermy.
Selen – odpowiada za prawidłową budowę i ruchliwość witki plemnika.
Bezpłodność u kobiet
W przypadku kobiet należy ustabilizować pracę układu hormonalnego, wyregulować cykl miesiączkowy, zwiększyć produkcję estrogenu, wesprzeć funkcjonowanie macicy. Pomocne będą poniższe składniki.
Wyciąg z kwiatów koniczyny łąkowej – usprawnia produkcję żeńskich hormonów i reguluje układ hormonalny.
Witamina C – to ważny przeciwutleniacz wpływający także na płodność kobiety. Poprawia jakość śluzu szyjkowego, który ułatwia dostanie się plemnikom do komórki jajowej.
Witamina E – tzw. witamina płodności, usuwa wolne rodniki i korzystnie wpływa na płodność.
Witamina B10 – pomaga zwiększyć produkcję estrogenu.
Żeń-szeń syberyjski – ma wpływ na poziom hormonów i odpowiednie funkcjonowanie macicy.
Kwas foliowy – poprawia płodność, przygotowuje organizm do poczęcia i wpływa na prawidłowy rozwój dziecka w czasie ciąży.