Właściwości antyutleniające ekstraktu z jaj

Laminine to innowacyjny suplement diety, którego podstawowych składnikiem jest nieprzetworzony ekstrakt z zapłodnionych ptasich jaj. Specjalna procedura i ścisły czas inkubacji gwarantują zachowanie pełnej aktywności przez oryginalne składniki prozdrowotne – unikalne peptydy, białka, enzymy i bioaktywne czynniki wzrostu. Wśród wielu zdrowotnych właściwości tego preparatu, jedną z ważniejszych jest ochrona antyoksydacyjna.

Zgodnie z aktualnym stanem wiedzy, stres oksydacyjny jest odpowiedzialny za starzenie organizmu i rozwój różnych chorób. Uważa się, że przeciwutleniacze dostarczane w ramach diety, przynoszą potencjalne korzyści w zmniejszaniu ryzyka niektórych chorób przewlekłych. Istnieją obszerne badania, które potwierdzają korzystne dla zdrowia właściwości przeciwutleniaczy pochodzenia roślinnego, między innymi z owoców, warzy, zbóż i ziół.

Białka znajdujące się w zapłodnionych jajach również są silnymi przeciwutleniaczami. Zapłodnione jaja zawierają ponadto witaminę E, witaminę A, selen i karotenoidy, które również mają właściwości przeciwutleniające. Jednak jaja zjadane w ramach diety nie mają tych właściwości. Dlatego warto sięgnąć po renomowany i sprawdzony produkt.

Żelazo i miedź są wiązane przez fosfopeptydy

Małe cząsteczki białek, które wiążą fosfor to fosfopeptydy. Dzięki swoim chemicznym właściwościom hamują powstawanie nierozpuszczalnych i szkodliwych fosforanów wapnia i kompleksów żelaza. W efekcie zwiększają biodostępność wapnia i żelaza – zapobiegają utlenianiu.

Jednym z najważniejszych fosfopeptydów jest foswityna, która znajduje się ekstrakcie z jaj wykorzystywanym w Laminine. Zawiera ona znacznie większą liczbę fosforanów w cząsteczce niż białko mleka.

Żelazo i miedź są pierwiastkami odżywczymi niezbędnymi dla zdrowia. Jednak spożywanie zbyt dużej ilości tych składników w żywności może być szkodliwe. Nadmiar żelaza i miedzi może ulec utlenieniu, a szkodliwe struktury mogą wejść w kontakt z błonami komórkowymi i spowodować poważne uszkodzenia. Składniki Laminine są najskuteczniejszym przeciwutleniaczem do wychwytywania niezwiązanego żelaza i miedzi w obrębie błony komórkowej – silniejszym nawet od witaminy E.

Laminine zawiera ponadto wszystkie niezbędne i nie niezbędne aminokwasy w naturalnej, nie syntetycznej postaci.

Dodaj komentarz