Suplementy diety w leczeniu paradontozy

Paradontoza jest chorobą, która dotyka wiele osób w wieku powyżej 60 roku życia. Najprawdopodobniej wynika to z ograniczenia funkcjonowania układu immunologicznego, którego skutkiem jest niezdolność organizmu do walki z bakteriami. Jak wykazują badania naukowe, choroby dziąseł można z powodzeniem leczyć za pomocą suplementów diety – bez specjalistycznego leczenia stomatologicznego.

Leczenie paradontozy naturalnymi metodami

Ekstrakt z pestek winogron jest przeciwutleniaczem wielokrotnie mocniejszym niż witamina C i E. Jest on od lat stosowany w leczeniu zapalenia stawów, problemów skórnych i innych stanów zapalnych. Ekstrakt z pestek winogron jest również bardzo skuteczny w leczeniu paradontozy i chorób dziąseł, ponieważ zapobiega kolonizacji bakterii. Duże skupiska niekorzystnych bakterii są przyczyną wielu groźnych chorób, np. zapalenie ucha środkowego, choroba Legionistów, mukowiscydoza. Zastosowanie ekstraktu z pestek winogron daje nadzieję poprawienia zdrowia dla wielu osób, u których leczenie antybiotykami nie przynosi zadowalających efektów.

Koenzym Q10 uczestniczy w wytwarzaniu energii komórkowej oraz pełni ważną rolę w funkcjonowaniu układu immunologicznego. Ponadto, od wielu lat jest stosowany w przypadku zastoinowej niewydolności serca, choroby Parkinsona i raka. Suplementowanie koenzymu Q10 jest korzystne dla wielu funkcji organizmu i jest polecane przez lekarzy. Koenzym Q10 jest składnikiem preparatów wieloskładnikowych (np. OMEGA+++), które pomagają utrzymać organizm w zdrowiu i zapobiegają chorobom ogólnoustrojowym.

Właściwości lecznicze echinacea są znane od wielu lat. Najbardziej popularne zastosowanie tego ziela, to wzmocnienie odporności, przyspieszenie leczenia przeziębienia i łagodzenie objawów trądziku. Warto wiedzieć, że echinacea hamuje enzymy rozkładające tkankę – a to jest bardzo ważna wiadomość dla osób z paradontozą i chorobami przyzębia.

Kwas foliowy to kolejny suplement diety, który zapewnia prawidłowy rozwój tkanki dziąseł. Kwas foliowy neutralizuje produkty uboczne wytwarzane przez bakterie i dzięki temu zapobiega chorobom dziąseł oraz skraca czas gojenia.

Dawkowanie LAMININE w przypadku paradontozy i chorób przyzębia, to 2-3 kapsułki dziennie w lekkich dolegliwościach i 4-5 kapsułek dziennie przy ciężkich dolegliwościach.

Niezależnie od stosowanych suplementów diety, należy pamiętać że najważniejsza jest prawidłowo zbilansowana dieta bogata w warzywa i owoce, która jest podstawowym czynnikiem zapewniającym prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego.

Dodaj komentarz