Pożywienie to najlepszy spalacz tłuszczu

Codzienna dieta zawiera wszystkie składniki odżywcze, witaminy i minerały. Można ją tak skomponować, aby mobilizowała organizm do spalania tłuszczu. Co jeść a czego unikać, żeby polepszyć metabolizm? Które naturalne produkty spożywcze przyspieszają metabolizm?

Szybszy metabolizm powoduje zużywanie większej ilości kalorii i spalanie większej ilości tłuszczu. Mechanizm ten działa przez całą dobę. Tłuszcz spala się nawet w czasie snu. Pożywienie spalające tłuszcz działa na zasadzie efektu termogenicznego. Każdy rodzaj żywności wywołuje pewien poziom termogeniczności. Jednak niektóre produkty spożywcze, zwłaszcza te które nazywamy spalaczami tłuszczu, dają większy efekt niż pozostałe.

piperinox

Orzechy

Orzechy są pełne zdrowych tłuszczów. Ponadto zawierają białko, błonnik i magnez, który regeneruje mięśnie. Orzechy to najlepszy spalacz tłuszczu. Niektórzy odradzają jedzenie orzechów ze względu na dużą zawartość tłuszczu. Jednak tłuszcze zawarte w orzechach są korzystne. To zdrowe, jednonienasycone tłuszcze, które pomagają oczyścić tętnice i wzmocnić serce. Białko i błonnik utrzymują uczucie nasycenia i pomagają uniknąć podjadania między posiłkami. Orzechy nie zawierają cukru i nie podnoszą poziomu insuliny.

Migdały są zdecydowanie królem wśród orzechów. Garść migdałów dostarcza 1/5 dziennego zapotrzebowania na magnez i połowę dziennego zapotrzebowania na witaminę E.

Dwie garści orzechów dziennie to doskonały sposób na utrzymanie smukłej sylwetki, wzmocnienie serca i dostarczenie witaminy E. Białko i magnez z orzechów będą wykorzystane do wzmocnienia i rozwinięcia mięśni.

Oczywiście, wszystkie zalety dotyczą świeżych, nieprzetworzonych orzechów. Konserwowane mieszanki orzechów nie mają dobroczynnych właściwości. Unikaj także orzechów z puszki, solonych i doprawianych.

Jaja

Jedzenie jaj zyskało złą reputację ze względu na cholesterol. Jaja podnoszą poziom cholesterolu, ale dotyczy to cholesterolu HDL, czyli dobrego cholesterolu. Jaja nie zwiększają złego cholesterolu (LDL).

Oprócz spalania tłuszczu, jaja dostarczają kwasów tłuszczowych omega 3, które poprawiają ogólny stan zdrowia i zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Białko zawarte w jajkach ma najwyższą biologiczną wartość. Jest lepiej przyswajane, niż białko pochodzące z czerwonego mięsa i mleka. Witamina B12, której dostarczają jaja, jest niezbędna do spalania tłuszczu.

Najbardziej wartościowe jest żółtko jaja. Żółtko jaja zawiera luteinę, doskonały przeciwutleniacz. Luteina oczyszcza tętnice i chroni od chorób serca.

Zielone warzywa

Zielone warzywa doskonale spalają tłuszcz. Powodują duży efekt termogeniczny, czyli przyspieszają metabolizm ze względu na wytworzenie ciepła podczas procesu trawienia.

Spalanie tłuszczu to nie jedyna zaleta zielonych warzyw. Szpinak zawiera mnóstwo witaminy A i witaminy C. Składniki szpinaku chronią przed rakiem jelita grubego, udarem mózgu i chorobami serca. Brokuły zawierają mnóstwo błonnika, minerałów, witamin i przeciwutleniaczy. Brokuły zwiększają poziom enzymów wspomagających detoksykację organizmu i pomagają zapobiegać nowotworom.

Kupując zielone warzywa, wybieraj te uprawiane ekologicznie.

Jagody

Jagody pomagają walczyć z otyłością. Zawierają sporo witamin, przeciwutleniaczy i błonnika. Regulują wchłanianie oraz trawienie cukru i węglowodanów. Jagody nie wywołują wzrostu poziomu cukru we krwi lub insuliny, co jest powodem gromadzenia tłuszczu.

Najlepsze są jagody osobiście zebrane w lesie. Jeśli nie masz takiej możliwości i jagody kupujesz w sklepie, to obejrzyj je dokładnie. Muszą być jędrne i suche. Jeśli na dnie opakowania jest sok, to oznacza że owoce niedługo zepsują się.

Mięso

Chude mięso to ważny składnik diety spalającej tłuszcz. Zawiera wysokiej jakości białko. Zmniejsza łaknienie i regeneruje mięśnie. Trawiąc chude mięso, organizm zużywa dużo energii zgromadzonej w tkance tłuszczowej. Najlepsze źródło chudego mięsa to kurczak, indyk i ryby.

Łosoś i tuńczyk są doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych omega 3 i omega 6. Zmniejszają zdolność organizmu do gromadzenia tkanki tłuszczowej.

Komentarz do “Pożywienie to najlepszy spalacz tłuszczu

  • 1 sierpnia 2021 o 13:43

    To prawda. Trzeba jednak być ideałem zdrowia, żeby samo jedzenie wystarczyło do utrzymania takiego stanu, a w dzisiejszych czasach wcale nie jest to łatwe. Zapewne każdy ma większe lub mniejsze problemy zdrowotne i wtedy konieczne jest stosowanie dodatkowych środków oprócz diety.

Dodaj komentarz