Ból kolana podczas chodzenia

Kolana bardzo łatwo ulegają urazom i uszkodzeniom. Wynika to głównie ze skomplikowanej budowy kolan, które składają się z kości, ścięgien, więzadeł i chrząstki. Stawy kolanowe są narażone na duże obciążenia. Powinniśmy o nie dbać podejmując odpowiednie działania zapobiegawcze. Jeśli będziemy wiedzieli jak zdiagnozować objawy urazu kolana, wtedy unikniemy operacji kolana, która jest ostateczną opcją.

Staw kolanowy jest największym stawem człowieka. Jest zbudowany z powierzchni stawowych kości udowej, piszczeli i rzepki, które są otoczone wspólną torebką stawową. W stawie kolanowym znajdują się dwie wyspecjalizowane, elastyczne powierzchnie, które dopasowują się do siebie w czasie ruchu, tzw. łąkotki.

Objawy urazu kolana są łatwe do zauważenia. Ból podczas poruszania kolanem, bolesność przy dotykaniu, obrzęk. Przyczyny mogą być rozmaite. Naderwanie więzadeł, uszkodzenia chrząstki, zużycie miękkiej tkanki. Każdy z tych urazów powinien być prawidłowo zdiagnozowany, gdyż nieleczony może doprowadzić do konieczności wykonania operacji.

Najczęstszym urazem kolana jest naderwanie więzadeł. Przy takim urazie widoczne jest zniekształcenie kolana i obrzęk (spuchnięte kolano).

Jeśli zauważysz u siebie jakiekolwiek z poniższych objawów, natychmiast zgłoś się do ortopedy:

  • silny ból kolana
  • tępy i przewlekły ból kolana
  • opuchnięty i gorący staw kolanowy
  • podwyższona temperatura ciała
  • zimna noga
  • sina lub zdrętwiała stopa
  • zniekształcona noga lub staw
  • zablokowane kolano, brak możliwości zginania nogi

Niezależnie od przyczyny bólu stawu, Flexin500 pozwoli zlikwidować źródło bólu. Jeśli ból stawów pojawia się rano, a mija po rozruszaniu się, wówczas przyczyną jest stan zapalny. U osób starszych może wystąpić choroba zwyrodnieniowa. Przyczyną uszkodzenia stawu może być przeciążenie. Najczęstsze źródła urazu to ciężka praca fizyczna, zbyt intensywne treningi albo kontuzja spowodowana nagłym urazem. W takich przypadkach ból pojawia się podczas poruszania, na przykład przy wstawaniu z krzesła.

Dodaj komentarz