Robić lifting twarzy czy nie?

Dobre pytanie! Lifting twarzy to poważna operacja, a operacja to krew, bałagan, dyskomfort, szwy i długi okres rekonwalescencji. Istnieją też powikłania, które należy wziąć pod uwagę. Mogą pojawić się krwiaki, uszkodzenie nerwów, albo typowe zagrożenia związane ze znieczuleniem. Jednak, wizerunkowe efekty liftingu twarzy są zwykle spektakularne. Bez wątpienia jest to najszybszy i najtrwalszy sposób na pozbycie się „starej” twarzy i odzyskanie młodzieńczego piękna.

Na czym polega lifting twarzy i szyi?

Z upływem lat tkanki opadają ku dołowi, w efekcie powodując powstawanie zmarszczek. Podstawowym celem liftingu jest zredukowanie tkanki w dolnych partiach twarzy i szyi. Podczas zabiegu chirurg naciąga skórę oraz przesuwa osłaniającą mięśnie powięź w tych miejscach, gdzie skóra straciła sprężystość. Przez kilka dni po operacji twarz może być opuchnięta i zasiniona. Po operacji należy unikać schylania się i podnoszenia ciężkich rzeczy przez minimum 30 dni.

Jakich efektów należy spodziewać się po liftingu?

W efekcie liftingu skóra lepiej układa się na mięśniach, sprawia wrażenie młodszej i bardziej gładkiej. Po zabiegu twarz nie traci mimiki i nadal wygląda naturalnie. Lifting nieznacznie spłyca linie między nosem a ustami, jednak nie usuwa ich całkowicie. Dzięki liftingowi można też delikatnie skorygować rysy twarzy. Podstawowe cele liftingu to: usunięcie zmarszczek, zmniejszenie bruzd nosowo-wargowych, napięcie skóry na policzkach, wygładzenie skóry czoła, podniesienie opadających brwi.

Dlaczego robimy lifting?

  • Ponieważ chcemy lepiej wyglądać
  • Ponieważ partner tego chce.
  • Aby znaleźć wymarzoną pracę.
  • Aby wyjść z depresji.
  • Aby polepszyć samoocenę.

Dodaj komentarz