Botoks, wypełniacze czy krem przeciw zmarszczkom?

Jak usunąć zmarszczki? To pytanie zaprząta głowę wielu osobom. Dostępnych jest mnóstwo sposobów, spośród których można wybierać. Zastrzyki, wypełniacze, kremy, suplementy. Każda metoda ma swoich zwolenników i przeciwników. Co wybrać i jakich efektów oczekiwać?

Botox jest najbardziej rozpoznawalnym rodzajem zastrzyków przeciwzmarszczkowych. W jaki sposób działają zastrzyki z botoksu? Zastrzyki z botoksu są zwykle stosowane na twarzy, gdzie napięcie mięśniowe powoduje trudne do usunięcia zmarszczki. Zmarszczki na twarzy są spowodowane powtarzającymi się ruchami mięśni twarzy. Mruganie, uśmiechanie się lub poruszanie brwiami, to czynności będące źródłem zmarszczek.

Botox paraliżuje mięśnie i w ten sposób powoduje, że zmarszczki przestają być widoczne. Zastrzyki nie leczą zmarszczek a ich efekty nie trwają dłużej niż trzy miesiące. Efekty działania zastrzyków są tymczasowe a zastrzyki dość drogie. Jednak wizualną poprawę osiąga się bardzo szybko a efekty są imponujące.

Wypełniacze zmarszczek działają zupełnie inaczej. Wypełniacze są wstrzykiwane bezpośrednio w zmarszczkę i wyrównują powierzchnię skóry wypełniając nierówności. Nie ingerują w mięśnie. Na efekty trzeba czekać dłużej niż w przypadku botoksu. Jednak wygładzenie zmarszczek utrzymuje się zdecydowanie dłużej, około 12 miesięcy. Wstrzykiwanie wypełniacza zmarszczek jest więc tańsze niż zabiegi z wykorzystaniem botoksu.

Dla osób bojących się zastrzyków, dobrą alternatywą są kremy lub tabletki.

Zastrzyki z botoksu, tak samo jak z wypełniaczy zmarszczek, działają tylko powierzchniowo i tymczasowo. Natomiast kremy i tabletki odżywiają i leczą skórę, a nie tylko eliminują zmarszczki na krótki czas. Istnieje wiele bezpiecznych preparatów, których warto spróbować. Według najnowszych rankingów, pierwsze miejsca zajmują ImpreSkin oraz Collagenics. Przyspieszają regenerację skóry. Naprawiają zniszczenia spowodowane opalaniem. Redukują istniejące zmarszczki oraz zapobiegają powstawaniu nowych.

Dodatkową wadą zastrzyków jest to, że zaprzestanie ich stosowania powoduje powrócenie skóry do wyglądu sprzed kuracji, a nawet powiększenie zmarszczek. Po latach wstrzykiwania botoksu lub wypełniaczy i nie stosowania żadnego leczenia ani środków regenerujących, skóra wygląda fatalnie. Aby utrzymać pożądane efekty, ludzie są zmuszeni do dalszego stosowania zastrzyków albo nawet do wykonywania operacji plastycznych.

Osoby stosujące kremy przeciw zmarszczkom muszą poczekać trochę dłużej na efekty, ale ich skóra rzeczywiście regeneruje się, a nie tylko wygląda lepiej.

Kto wie w jaką stronę będą ewoluować zabiegi upiększające. Może zwycięży szybkie ale drogie ostrzykiwanie, poprawiające tylko wygląd skóry. A może bardziej popularne zrobi się całościowe podejście do organizmu, koncentrujące się na odżywianiu i regenerowaniu.

A jakie jest Twoje zdanie na temat usuwania zmarszczek? Wybierasz zastrzyki czy kremy? A może wygląd Twojej skóry nie ma dla Ciebie żadnego znaczenia?

Dodaj komentarz