Naturalne leczenie chorób autoimmunologicznych

Konwencjonalne środki farmakologiczne są ukierunkowane głównie na niwelowanie objawów choroby. Aby skutecznie wyleczyć chorobę o podłożu autoimmunologicznym, należy skoncentrować się na przyczynach. Naprawienie funkcjonowania układu immunologicznego i odzyskanie zdrowia jest możliwe. Wystarczy skoncentrować się na wyeliminowaniu czynników, które powodują chorobę. Jak to zrobić?

Aby wyeliminować chorobę autoimmunologiczną należy wprowadzić zmiany w diecie i w stylu życia, które przywrócą prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego.

Podstawowym krokiem jest przywrócenie zdrowia jelit, ponieważ źle funkcjonujące jelita to jedna z głównych przyczyn chorób autoimmunologicznych. Troska o jelita polega na wyeliminowaniu z diety pokarmów rafinowanych, wysoko przetworzonych i toksycznych. W to miejsce należy wprowadzić zdrowe jedzenie i wartościowe suplementy diety (np. LAMININE). Ważnym celem jest odbudowanie prawidłowej flory bakteryjnej jelit. Można to osiągnąć wprowadzają do diety odpowiednie pokarmy oraz zażywając probiotyki. Systematyczne stosowanie prozdrowotnej diety doprowadzi do zregenerowania wyściółki jelit i do zasiedlenia przewodu pokarmowego przez pożyteczne mikroorganizmy. Pamiętaj, że zdrowe jelita przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego.

Natura wyposażyła organizm człowieka w skuteczne metody walki z wszelkimi zagrożeniami. Jedyne co musisz robić, to nie przeszkadzać naturze. Zdrowa dieta i zdrowy styl życia powinny stać się nawykiem i jedynym sposobem na życie. Nie spodziewaj się, że będziesz zdrowy, jeśli wrzucisz do żołądka sztuczne wytwory przemysłu spożywczego, zapalisz papierosa a zamiast spać w nocy – pójdziesz się bawić. Decyzja należy do ciebie. Każdy ma pełne prawo dokonania wyboru w kwestii swojego zdrowia lub choroby. Bardzo wygodne jest zrzucanie winy na innych ludzi lub okoliczności. Jednak w ten sposób niczego nie zmienisz. Jedynym skutecznym sposobem na osiągnięcie zdrowia, jest wzięcie spraw w swoje ręce.

Oprócz diety i regularnej aktywności fizycznej, ważne jest nauczenie się kontrolowania stresu. Mechanizm stresu jest bardzo pożyteczny i umożliwia szybką reakcję w sytuacji zagrożenia życia. Jednak w dzisiejszych czasach, tego rodzaju zagrożenia zdarzają się sporadycznie, a stres powodują zwykłe, codzienne czynności i kontakty międzyludzkie. To paradoks współczesnego życia, że sytuacje, które powinny być źródłem spokoju i przyjemności, teraz są dla nas przyczyną permanentnego stresu. Na szczęście, każdy może nauczyć się, jak zminimalizować czynniki wywołujące stres i jak żyć w zdrowiu i pełnym szczęściu.

Dodaj komentarz