Śniadanie kulturysty

Śniadanie to bardzo ważny posiłek, zwłaszcza dla kulturysty. Odpowiednio dobrane składniki składające się na pożywne śniadanie, dostarczą odpowiednich składników odżywczych i zapewnią energię na cały dzień. Co kulturysta powinien jeść na śniadanie?

Istnieje wiele sprzecznych teorii na temat prawidłowego składu śniadania. W reklamach jesteśmy bombardowani żywnością, która nie ma żadnej wartości odżywczej, i na którą w diecie kulturysty nie ma miejsca. Śniadanie o dużej ilości węglowodanów daje zastrzyk energii na około godzinę – to nie jest dobry posiłek dla kulturysty.

Przepisy na śniadanie dla kulturysty

  1. Składniki: 100 gramów płatków owsianych, 2 miarki białka w proszku, 300 ml mleka, cynamon do smaku. Składniki wystarczy zmieszać ze sobą i śniadanie jest gotowe. Jest nie tylko smaczne, ale także odżywcze. To bardzo popularne śniadanie wśród kulturystów. Jeśli jesteś w trakcie redukcji, to zmniejsz ilość płatków owsianych do 50 gramów.
  2. Składniki: plaster bekonu, 4 jajka. Bekon zawiera dużo tłuszczów nasyconych, jest jednak jednym z najbogatszych źródeł białka. Jaja to idealny produkt, który możemy wykorzystać do śniadania – doskonale wspomagają budowanie masy mięśniowej.
  3. Składniki: owoce, 2 miarki białka w proszku. Składniki zmieszaj i zmiksuj. To proste śniadanie i szybkie do zrobienia. Nie wszyscy mają z rana apetyt na solidne śniadanie. Shake z odżywką białkową doładuje mięśnie aminokwasami i będzie dobrym początkiem dnia.

Istnieje kilka zasad, które należy uwzględnić podczas komponowania śniadania. Korzystaj z produktów nisko przetworzonych, które będą źródłem białka, tłuszczy, węglowodanów, witamin i składników mineralnych. Unikaj produktów wysoko przetworzonych, dosładzanych i dosalanych. Idealne śniadanie kulturysty powinno zawierać odpowiednią ilość protein i węglowodanów. Tylko tak skomponowany posiłek dostarczy odpowiedniego rodzaju energii na cały dzień.

Dodaj komentarz