Usuwanie zmarszczek na szyi

Zmarszczki na szyi tworzą się najwcześniej i są najbardziej widoczne. Przyczyna to delikatność skóry szyi i dekoltu. Jedynym rozwiązaniem jest właściwa pielęgnacja skóry i dbanie o skórę na co dzień.

Zmarszczki szyi mają wiele przyczyn: promienie słoneczne, uboga dieta, niewystarczająca ilość wody, palenie papierosów. Zwiotczała skóra na szyi to efekt braku troski o skórę. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, aby utrzymać skórę wokół szyi wyglądającą młodzieńczo i bez zmarszczki.

Utrzymuj odpowiedni poziom nawilżenia skóry

W miarę starzenia się, skóra traci elastyczność i wysusza się. Utrzymanie nawodnienia jest bardzo ważne. Istotną rolę odgrywa spożywanie odpowiedniej ilości płynów.

Stosuj odmładzający krem ​​przeciwzmarszczkowy specjalnie przeznaczony do szyi. Regularność jest bardzo ważna. Codzienne nakładanie kremu przed snem, spowoduje że skóra szyi stanie się silniejsza i gładsza.

Nawilżaj skórę szyi i dekoltu. Systematyczne nawilżanie utrzyma kondycję skóry. Na suchej skórze zmarszczki pojawiają się dużo wcześniej. Najprostszą metodą nawilżania skóry jest stosowanie naturalnych kosmetyków i detergentów. Dodatkowo można stosować maseczki z naturalnych produktów: siemię lniane, miód, płatki owsiane, oliwa z oliwek, olej kokosowy. Kosmetyki należy nanosić na czystą i suchą skórę, używając kolistych ruchów. Samodzielnie wykonane w domu kosmetyki znakomicie spowolnią zwiotczenie skóry szyi i dekoltu i opóźnią pojawienie się głębokich zmarszczek.

Chroń skórę przed promieniami słonecznymi. Promienie słoneczne przyspieszają starzenie się skóry.

Kolejnym czynnikiem, który zapobiega zwiotczeniu i opadaniu skóry, jest ćwiczenie mięśni. Wystarczy 15 minut porannych ćwiczeń, aby odbudować mięśnie twarzy i szyi. Wzmocnienie mięśni spowoduje podniesienie owalu twarzy i wyrównanie zmarszczek na szyi i dekolcie.

Zapewnij odpowiednią ilość kwasów tłuszczowych omega 3 w swojej diecie. Dzięki temu skóra otrzyma dużą dawkę kolagenu, który wypełni zmarszczki i wyrówna skórę.

Zapobiegnij powstawaniu nowych zmarszczek i zminimalizuj te, które już powstały.

 • Pij dużo wody, aby nawodnić skórę.
 • Używaj naturalnych kremów przeciwzmarszczkowych, aby dodatkowo nawilżać skórę od zewnątrz.
 • Stosuj ochronę przeciwsłoneczną twarzy i szyi za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz.
 • Utrzymuj prawidłową postawę ciała. Szyja wyciągnięta, głowa wyprostowana.
 • Dbaj o prawidłową, bogatą dietę.
 • Wykonuj podstawowe ćwiczenia mięśni szyi i twarzy.

Komentarz do “Usuwanie zmarszczek na szyi

 • 27 marca 2021 o 14:12

  To naprawdę świetne ćwiczenia na twarz. Chociaż ze zdjęcia nie można wiele wywnioskować, w Internecie jest wiele artykułów na temat jogi twarzy. Szukaj i czytaj. Ale co najważniejsze … Efekty docenisz dopiero za kilkanaście lat.

 • 17 grudnia 2021 o 21:18

  Również popieram naturalne piękno. Świetny artykuł. Dzięki!

Dodaj komentarz