Naturalne leczenie wypadania włosów

Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów stymulowania włosów na głowie do wzrostu jest poprawienie ukrwienia skóry głowy. W ten sposób włosy otrzymają składniki odżywcze, których potrzebują, aby zachować zdrowie i rozwijać się.

Przepływ krwi stymuluje wzrost włosów. Krew, która dociera do skóry głowy, dostarcza do korzeni włosów niezbędne witaminy, minerały i składniki odżywcze. Jeśli ukrwienie skóry głowy jest słabe, wówczas cebulki włosowe nie mają wystarczającej ilości pokarmu, aby odżywić włosy.

Utrzymanie odpowiedniej cyrkulacji krwi w górnym obszarze głowy nie jest łatwe. Jest to część ciała, która znajduje się w dużej odległości od serca. Ponadto skóra głowy jest relatywnie cienka i ma delikatną warstwę mięśni. W najgorszej sytuacji jest czubek głowy i dlatego właśnie to miejsce najszybciej łysieje. Skóra po bokach głowy jest mocniej stymulowana podczas naturalnych czynności, dlatego te miejsca pozostają owłosione jeszcze przed długi okres od momentu jak czubek głowy już wyłysieje.

Naturalne leczenie wypadania włosów za pomocą ziół

Pieprz kajeński jest od dawna stosowany przez naturoterapeutów. Oprócz wielu innych prozdrowotnych właściwości, pieprz kajeński jest również skuteczny w leczeniu wypadania włosów. Składniki tej ostrej papryki wspomagają krążenie i zwiększają przepływ krwi. Łyżeczkę pieprzu wymieszaj z 100 ml wódki lub oleju. Otrzymaną miksturę wcieraj w skórę głowy. Obserwuj włosy. Szybko zauważysz, że pojawiają się nowe, młode włosy a łyse miejsca zaczynają zarastać.

Drożdże to kolejny naturalny produkt, który poprawia kondycję włosów. Drożdże zawierają proteiny, bogactwo witamin z grupy B oraz podstawowe aminokwasy. Najlepszą metodą jest połykanie tabletek drożdżowych, które można kupić w każdej aptece.

Dobry szampon z naturalnych składników pomoże wzmocnić i zagęścić włosy. Korzystne składniki szamponu do mycia włosów, to:

  • Bioflawonoidy – poprawiają ukrwienie skóry głowy.
  • Wyciąg z drzewa oliwnego – odmładza mieszki włosowe i hamuje wypadanie włosów.
  • Wyciąg z żeń-szenia – odżywia włosy i reguluje wydzielanie sebum.
  • Witamina H – przyspiesza wzrost włosów.

Kiedy myjesz włosy, pamiętaj o energicznym masażu, który jest kolejnym sposobem na poprawienie ukrwienia skóry głowy.

Bardzo ważne jest, aby rozpocząć leczenie łysienia, gdy tylko zauważysz, że włosy zaczynają się przerzedzać. To znacznie zwiększy szanse na odzyskanie gęstych włosów. Jeśli mieszki włosowe będą zbyt długo pozostawać puste, wówczas mogą stracić zdolność do wytwarzania włosów. Wtedy utrata włosów stanie się trwała.

Dodaj komentarz