Tradycyjne podejście do leczenia wypadania włosów

Dla wielu osób skuteczność nowoczesnych metod leczenia wypadania włosów jest oczywista. Jednak istnieją osoby, które nie chcą używać silnych chemikaliów lub substancji nienaturalnych. Wcześniej radzono sobie doskonale bez naukowców i medycznych badań. Naturalne sposoby na wypadanie włosów, zarówno tradycyjne, jak i współczesne, wielu osobom pomogły zapobiec i wyleczyć tę dolegliwość. Tradycyjne sposoby są postrzegane jako wolne od skutków ubocznych, a poza działaniem na włosy przynoszą także korzyści zdrowotne dla całego organizmu.

Każda kultura ma swoje, tradycyjne podejście, zależne od lokalnych warunków. Jednak istnieją zioła i inne naturalne produkty, które są znane na całym świecie i od dawien dawna stosowane na wypadanie włosów.

Jednym z najbogatszych ziół jest pokrzywa. Jej dobroczynne działanie na rozmaite aspekty zdrowia jest potwierdzone przez naukowe badania. Wśród zalet pokrzywy wymienia się między innymi wzmocnienie włosów, stymulowanie cebulek włosowych, niwelowanie stanów zapalnych i zmian skórnych.

Rozmaryn oczyszcza skórę głowy i stymuluje korzenie włosów. Jest głównym składnikiem wielu preparatów na porost włosów i odżywienie skóry głowy. Do codziennego mycia włosów możesz używać naparu przyrządzonego z następujących składników: rozmaryn, szałwia, liść brzoskwini, pokrzywa i łopian.

Ocet jabłkowy jest często wymieniany wśród środków zaradczych na wypadanie włosów. Uważa się, że wywiera on normalizujący wpływ na gruczoły łojowe skóry głowy i ma silne działanie oczyszczające. Wmasuj w skórę głowy nieco octu jabłkowego (około dwie łyżki stołowe), a po 15-30 minutach wymyj włosy szamponem.

Ziołowe olejki eteryczne mają zdolność do poprawy krążenia krwi i pobudzają wzrost włosów. Najbardziej efektywne są: szałwia, eukaliptus, lawenda i rozmaryn. Pięć kropli olejku eterycznego zmieszaj z olejem jojoba lub oliwą z oliwek (1 łyżka stołowa). Wmasuj w skórę głowy, a po 15-30 minutach wymyj włosy szamponem.

Jakie jest źródło małej popularności naturalnych środków na porost włosów?

Niestety, lekarze bardzo rzadko polecają naturalne, ziołowe preparaty. Od nich możesz spodziewać się jedynie środków farmakologicznych. Farmakologiczne preparaty również są skuteczne, jednak z reguły nie usuwają przyczyny problemu. Czy naturalne środki przeciw wypadaniu włosów mają lepsze efekty? Oczywiście! Ziołowe substancje działają na cały organizm i dlatego sięgają przyczyny wypadania włosów. Zioła należy traktować jak długofalowy sposób na zdrowe życie. Znaczenie witamin, minerałów i innych składników odżywczych w utrzymaniu zdrowych włosów nie może być kwestionowane.

Rola ziół i roślin w leczeniu wielu dolegliwości w ostatnich latach zyskuje coraz większe uznanie. Dotyczy to także wypadania włosów. Wiele preparatów ziołowych do użytku wewnętrznego i zewnętrznego oferuje realną nadzieję osobom cierpiącym na wypadanie włosów.

Komentarz do “Tradycyjne podejście do leczenia wypadania włosów

  • 3 stycznia 2021 o 12:39

    Medycyna prawdopodobnie zapomniała, że jej prekursorem jest ziołolecznictwo, którego historia sięga tysięcy lat wstecz. Niestety często pojawiają się głosy dyskredytujące dobroczynne właściwości ziół i wyśmiewające prozdrowotne działanie suplementów diety. Mam ponad 70 lat i wiem, że na włosy, paznokcie i skórę najlepsza jest pokrzywa. Ale moje wnuki wybierają leki lub przeszczep włosów …

Dodaj komentarz