Sprawdzone sposoby na porost włosów

Łysienie to problem, który dotyczy około 80% mężczyzn. Dla niektórych, nadmierne wypadanie włosów nie jest powodem do obniżenia samooceny ani do wpadania w depresję. Jednak większa część społeczeństwa przykłada dużą uwagę do wyglądu zewnętrznego, i według nich kłopoty z włosami na głowie lub całkowity brak włosów, świadczą na niekorzyść. Wypadanie włosów i łysienie mogą być przyczyną wielu problemów w życiu. Ludzie tracą pewność siebie. Odbija się to zarówno na ich życiu osobistym, jak i życiu zawodowym. Dlatego osoby takie powinny poddać się skutecznej kuracji.

Tabletki na porost włosów to dobry sposób na problem z łysieniem lub wypadaniem włosów. Wypadanie włosów to naturalna sprawa związana z cyklem wzrostu włosów. Według lekarzy, wypadanie około 100 włosów dziennie, jest normalne. Problem pojawia się, kiedy tracimy ich więcej lub gdy włosy są osłabione i odrastają wolniej. Jak zaradzić na nadmierne wypadanie włosów? Jedna z dobrych metod, to tabletki wzmacniające cebulki włosowe. Wzmocnienie i odżywienie cebulek włosów, często rozwiązuje problemu wypadania włosów.

Dlaczego włosy wypadają

Nadmierne wypadanie włosów najczęściej dotyczy mężczyzn, ale łysieją także kobiety. Przyczyn może być wiele, najbardziej powszechne to: stres, palenie papierosów, osłabienie po chorobie, choroby ogólnoustrojowe (na przykład choroby tarczycy), podłoże genetyczne, zaburzenia hormonalne, nieodpowiednia dieta, zła pielęgnacja włosów.

Sposób na wypadające włosy

Jeśli łysienie zostanie wcześnie zdiagnozowane, kiedy mieszki włosowe nie uległy jeszcze degeneracji, można zastosować tabletki na porost włosów, które odżywią mieszki włosowe i spowodują odrośnięcie włosów. Suplementy stosowane doustnie, bogate w aktywne substancje, poprawiają także ukrwienie skóry głowy oraz redukują łojotok. Skuteczne środki na łysienie, zawierają w składzie między innymi cynk, selen i biotynę. Warto skontaktować się z lekarzem, który stwierdzi czy będą potrzebne dodatkowe lekarstwa. Może tak się zdarzyć w przypadku łysienia związanego z łupieżem tłustym albo koniecznością zastosowania lekarstw przeciwko grzybicy.

Tabletki na włosy, które można kupić bez recepty

Preparat dla łysiejących mężczyzn, Follixin, jest bogaty w witaminy i minerały. Zawiera, między innymi, biotynę i cynk. Wzmacnia włosy, wspomaga rośnięcie włosów oraz ogranicza wypadanie włosów. Suplement odżywia cebulki włosów i pogrubia pochewkę włosa. Follixin jest dobry na zapobieganie łysieniu oraz pielęgnuje skórę głowy i chroni przed łojotokowym zapaleniem skóry. Ponadto ogranicza procesy siwienia. Follixin jest przebadany klinicznie i jego korzystne działanie zostało naukowo potwierdzone.

Również dla mężczyzn jest przeznaczony Profolan. Preparat pomaga zatrzymać łysienie, a dodatkowo wzmacnia naturalny kolor włosów. Kapsułki stymulują porost włosów, wzmacniają mieszki włosowe i hamują negatywny wpływ hormonu DHT, który jest odpowiedzialny za łysienie. Preparat powstał wyłącznie z naturalnych składników. Profolan to połączenie ekstraktów z pokrzywy, skrzypy polnego i l-cysteiny. Profolan jest bezpieczny i jego pozytywne działanie zostało potwierdzone w badaniach klinicznych.

Trycholog wie najlepiej

Przyczyna łysienia może być poważna. W takim przypadku, leczenie należy pozostawić lekarzowi. Suplement diety nie pomoże, jeśli przyczyną łysienia są poważne choroby skóry głowy, choroby ogólnoustrojowe, grzybica skóry głowy, łupież albo zaburzenia hormonalne. Tabletki na porost włosów mogą tylko wspomagać profesjonalną kurację. W niektórych przypadkach, jest potrzebne specjalistyczne badanie, które można przeprowadzić jedynie w gabinecie lekarskim. Warto też pamiętać o profilaktyce. Unikaj stresu i prowadź zdrowy tryb życia. Zdrowe i silne włosy są efektem dostarczenia właściwych składników odżywczych.

Komentarz do “Sprawdzone sposoby na porost włosów

  • 23 marca 2021 o 21:53

    Dla mnie ilość włosów na głowie nie ma znaczenia. Może trochę, jeśli chodzi o kobiety. Ale ja osobiście mam rzadkie włosy i wcale mi to nie przeszkadza. Mam nawet łysienie androgenowe … I co z tego?

Dodaj komentarz