Jak wybrać tusz do rzęs?

Wybierasz zwiększenie objętości rzęs czy wydłużenie rzęs? A może tusz pozbawiony grudek albo hipoalergiczny? Wybór tuszu do rzęs nie jest łatwym zadaniem, a od tego zależy finalny efekt. Czy Twoje rzęsy rzeczywiście będą wyglądać na dłuższe i staną się bardziej wyraziste i gęstsze? Czy tusz do rzęs będzie się gładko układał bez grudek i pozostanie bez łuszczenia przez wiele godzin? Czy spełni się obietnica sprzedawcy, który zapewniał o doskonałych efektach działania tego produktu? W większości przypadków odpowiedź poznasz dopiero po pierwszym użyciu mascary.

Mascara wydłużająca rzęsy

Tego rodzaju tusz do rzęs sprawi, że twoje rzęsy będą dłuższe. Osiąga się to przez dodanie składników, które gromadzą się na końcówkach rzęs. W rzeczywistości każdy tusz do rzęs wizualnie wydłuża rzęsy. Końcówki rzęs z reguły są cieńsze i mniej widoczne. Kiedy nakładasz tusz do rzęs, sprawiasz że cała długość rzęs staje się doskonale widoczna. Jeśli efekt zastosowania zwykłej mascary nie jest dla Ciebie satysfakcjonujący, wówczas możesz sięgnąć po tusz wydłużający rzęsy. Efekt wydłużenia rzęs będzie spektakularny. Niekiedy efekt wydłużenia rzęs opiera się na zastosowaniu specjalnej szczoteczki do nakładania tuszu, która powoduje naciągnięcie pojedynczych włosków.

Mascara powiększająca objętość

Jeśli pragniesz pełniejszych rzęs, ten rodzaju tuszu do rzęs jest idealną alternatywą. Efekt uzyskuje się dzięki wyższemu stężeniu wosków w produkcie, które otaczają każdy włos i sprawiają, że rzęsy wydają się grubsze.

Wodoodporny tusz do rzęs

Zgodnie z nazwą, wodoodporny tusz do rzęs pozostaje nienaruszony nawet w kontakcie z wodą. Wodoodporność jest uzyskiwana dzięki zastosowaniu syntetycznych polimerów, które zastygając tworzą wodoodporną barierę. Mankamentem tego rodzaju tuszu jest usztywnienie rzęs oraz szybkie łuszczenie się tuszu.

Hipoalergiczny tusz do rzęs

Tusz do rzęs o właściwościach hipoalergicznych został opracowywany w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wywołania reakcji alergicznej. Tego rodzaju tusze są pozbawione substancji zapachowych, które są najczęstszą przyczyną reakcji alergicznych. Jednak u niektórych osób reakcje alergiczne mogą być wywołane przez inne składniki kosmetyku. Dlatego jeśli masz predyspozycje do alergii, warto jest przetestować produkt, aby uniknąć opuchniętych, swędzących i łzawiących oczu. Aby przekonać się, czy dany produkt jest bezpieczny, nałóż niewielką ilość tuszu do rzęs na ucho. Jeśli w ciągu kilku godzin nie odczujesz swędzenia i nie zauważysz zaczerwienienia, wówczas możesz mieć pewność, że produkt jest bezpieczny dla oczu.

Bezbarwny tusz do rzęs

Po co ktoś wymyślił bezbarwny tusz do rzęs? Okazuje się, że transparentna maskara ma wiele zwolenniczek. Ten produkt jest przeznaczony dla osób o przesuszonych i łamliwych rzęsach. Lubią go również kobiety, które pragną podkreślić swoje naturalne walory bez zmiany naturalnego koloru rzęs. Tego typu maskary często są wzbogacone witaminami i ekstraktami roślinnymi. Mają zastosowanie jako podkład pod tradycyjny tusz do rzęs, aby dodać długość, grubość i objętość. Ponadto świetnie nadają się do kształtowania brwi.

Czy musisz mieć każdy rodzaj tuszu do rzęs? Oczywiście nie. Istnieją maskary, które łączą kilka funkcji w jednym produkcie. Nie ma jednak produktu idealnego. Metoda prób i błędów jest jedynym pewnym sposobem na znalezienie tuszu do rzęs, który jest odpowiedni dla Ciebie i dla Twoich oczu.

Dodaj komentarz