8 ziół na wypadanie włosów

Zioła bardzo skutecznie pomagają osobom cierpiącym z powodu wypadania włosów. Ponieważ środki ziołowe są naturalne, są ogólnie uważane za bezpieczne i wolne od skutków ubocznych. Poniżej opisujemy osiem ziół stosowanych przez naturoterapeutów, które skutecznie wzmacniają włosy i zapobiegają ich wypadaniu.

Warto wypróbować każdy ziołowy środek na wypadanie włosów, ponieważ każdy z nich działa na inne przyczyny łysienia.

Miłorząb japoński (Ginkgo Biloba)

Miłorząb japoński to drzewo rosnące w Azji od prawie 200 milionów lat. Ekstrakt z miłorzębu to silny lek ziołowy zapobiegający wypadaniu włosów. Jego właściwości lecznicze skutecznie poprawiają krążenie krwi w całym organizmie, również w skórze głowy. Uważa się, że zwiększenie dopływu krwi do skóry głowy przyczynia się do lepszego odżywienia mieszków włosowych, co wzmaga rośnięcie włosów.

profolan

Bocznia piłkowana (Serenoa Repens)

Ekstrakt z owoców palmy serenoa repens to sprawdzony ziołowy środek na wypadanie włosów. Zatrzymuje wypadanie włosów i stymuluje wzrost nowych włosów. Produkt jest dostępny w postaci nalewek i wyciągów. Jego działanie polega na blokowaniu receptorów dihydrotestosteronu (DHT), który jest główną przyczyną wypadania włosów u mężczyzn.

Pokrzywa (Urtica Dioica)

Pokrzywa jest ziołem, które ma wiele korzystnych dla zdrowia właściwości. Od wielu lat jest stosowana w ziołolecznictwie. Można ją stosować w postaci naparu ziołowego do picia oraz do płukania włosów. Doskonale odżywia, wzmacnia i zagęszcza włosy. Zapobiega przekształcaniu testosteronu w DHT, co dodatkowo stymuluje wzrost włosów.

Skrzyp polny (Equisetum arvense)

Skrzyp polny zawiera mnóstwo witamin i minerałów, które są korzystne dla włosów. Szczególnie korzystna dla włosów jest duża zawartość krzemionki, potasu i krzemu. Skrzyp polny znacznie ogranicza wypadanie włosów oraz spowalnia siwienie.

Śliwa afrykańska (Prunus africana)

To ziołowy środek przeciwko łysieniu, który ma zdolność hamowania enzymu 5-alfa-reduktazy, enzymu regulującego wytwarzanie DHT. Zapobiega utracie włosów, spowalniając konwersję testosteronu na DTH. Wzmacnia mieszki włosowe przyczyniając się do przyspieszenia odrastania włosów.

Zielona herbata (Camellia Sinesis)

Zielona herbata jest doskonałym źródłem polifenoli, witaminy C i witaminy E, które stymulują porost włosów. Ponadto zawiera bardzo silne przeciwutleniacze, które działają przeciwzapalnie, zapobiegają wypadaniu włosów i stymulują wzrost nowych włosów. Dla ogólnego zdrowia najlepiej jest pić zieloną herbatę. Jednak jeśli chcemy zadbać o włosy, to najlepsze będzie stosowanie okładów lub kosmetyków, nakładanych bezpośrednio na włosy.

Rdest (Polygonum multiflorum)

Rdest jest tradycyjnie stosowany jako środek zaradczy na wypadanie włosów. Jest również używany w wielu preparatach handlowych, które zmniejszają wypadanie włosów. Jest bardzo bogatym źródłem krzemu, który znacząco poprawia kondycję włosów i zapobiega ich starzeniu się.

Gotu kola (Centella asiatica)

W indyjskiej Ajurwedzie stosowana jest od tysięcy lat ze względu na korzystny wpływ na krążenie, a także przy problemach skórnych oraz trudno gojących się ranach. Gotu Kola uważana jest za roślinę o właściwościach rewitalizujących i spowalniających procesy starzenia się organizmu. Zielarze polecają napary z tego ziela jak remedium na wypadanie włosów. Działa przez stymulowanie i zwiększanie krążenia krwi w mózgu i skórze głowy, co powoduje rewitalizację mieszków włosowych. Kiedy mieszki włosowe są prawidłowo ukrwione, są chronione przed szkodliwym działaniem powodowanym przez DHT. Wyciąg Gotu kola oczyszcza krew i poprawia wzrost i zdrowie włosów.

Najlepsze efekty w poprawieniu zdrowia włosów daje stosowanie kilku ziół równocześnie. Wtedy pozytywne oddziaływanie kumuluje się i rezultaty kuracji są najszybsze.

Dodaj komentarz