Fakty i mity dotyczące włosów

Każdy człowiek na świecie wie, co to są włosy. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jaka jest funkcja włosów. Otóż włosy są odpowiedzialne za utrzymywanie prawidłowej temperatury ciała. Istnieje mnóstwo mitów na temat włosów. Dzisiaj postaramy się niektóre z nich wyjaśnić.

Czytaj dalej

Tradycyjne podejście do leczenia wypadania włosów

Dla wielu osób skuteczność nowoczesnych metod leczenia wypadania włosów jest oczywista. Jednak istnieją osoby, które nie chcą używać silnych chemikaliów lub substancji nienaturalnych. Wcześniej radzono sobie doskonale bez naukowców i medycznych badań. Naturalne sposoby na wypadanie włosów, zarówno tradycyjne, jak i współczesne, wielu osobom pomogły zapobiec i wyleczyć tę dolegliwość. Tradycyjne sposoby są postrzegane jako wolne od skutków ubocznych, a poza działaniem na włosy przynoszą także korzyści zdrowotne dla całego organizmu. Czytaj dalej

Sprawdzone sposoby na porost włosów

Łysienie to problem, który dotyczy około 80% mężczyzn. Dla niektórych, nadmierne wypadanie włosów nie jest powodem do obniżenia samooceny ani do wpadania w depresję. Jednak większa część społeczeństwa przykłada dużą uwagę do wyglądu zewnętrznego, i według nich kłopoty z włosami na głowie lub całkowity brak włosów, świadczą na niekorzyść. Wypadanie włosów i łysienie mogą być przyczyną wielu problemów w życiu. Ludzie tracą pewność siebie. Odbija się to zarówno na ich życiu osobistym, jak i życiu zawodowym. Dlatego osoby takie powinny poddać się skutecznej kuracji.

Czytaj dalej