Suplementy diety o właściwościach odmładzających

Rozejrzyj się dookoła. Czy widzisz osoby, które wraz z upływającym czasem czują się coraz lepiej i wyglądają coraz lepiej? A może znasz kogoś, kto mimo zaawansowanego wieku jest w pełni zdrowy? Niestety, jesteśmy przyzwyczajeni, że wraz z wiekiem nasz organizm funkcjonuje coraz gorzej. Czy starzenie się i choroby są nieuniknione?

Jak możemy spowolnić proces starzenia się?

Wszyscy wiemy, że jedzenie odpowiedniego pożywienia i ćwiczenia fizyczne pomagają opóźnić proces starzenia. W rzeczywistości możemy zrobić dużo więcej.

Przyjmowanie antyoksydantów w celu zwalczania i redukcji oznak starzenia się jest pierwszym krokiem. Przeciwutleniacze są cząsteczkami, które mają zdolność hamowania procesu starzenia organizmu. Bogata dieta może zaspokoić większość potrzeb na antyutleniacze. Dodatkowo można przyjmować suplementy diety o właściwościach przeciwutleniających, jak na przykład: witamina A, witamina C, witamina E, beta-karoten, selen.

Ważną rolę w odmładzaniu pełni glutation, który wzmacnia nasz układ odpornościowy i zapobiega gromadzeniu się tłuszczu. Glutation bierze także udział w usuwaniu zanieczyszczeń i toksyn z naszego organizmu, przyczyniając się dzięki temu do spowolnienia procesu starzenia. Glutation jest w sposób naturalny wytwarzany przez wątrobę, ale występuje również w owocach i warzywach.

Kolejną substancją, która wspomaga prawidłowe funkcjonowanie naszych komórek, jest karnityna. Karnityna wspomaga pracę organizmu na poziomie komórkowym, reguluje oddychanie komórkowe i metabolizm komórkowy. Wymienione funkcje słabną wraz z wiekiem, dlatego przyjmowanie karnityny opóźnia proces starzenia.

Najpopularniejszym przeciwstarzeniowym suplementem diety jest koenzym Q10, bez którego mitochondria komórkowe nie mogą prawidłowo funkcjonować. Koenzym Q10 skutecznie neutralizuje wolne rodniki i poprawia wytwarzanie energii w komórkach.

Terapia komórkami macierzystymi

Terapia komórkami macierzystymi jest uważana za przełom w leczeniu chorób i starzenia. Komórki macierzyste mają zdolność przekształcenia się w dowolne inne komórki. Dzięki komórkom macierzystym, każdy organ może powrócić do stanu idealnego zdrowia. Komórki macierzyste są naturalnie wytwarzane w naszym ciele, jednak wraz z wiekiem ich ilość maleje.

Tradycyjna terapia komórkami macierzystymi polega na wstrzyknięciu komórek macierzystych do organizmu. Taka terapia jest jednak bardzo droga. Dużo tańszą, skuteczną alternatywą jest przyjmowanie suplementu diety Laminine, który wykazuje znakomite właściwości regeneracyjne, porównywalne do terapii komórkami macierzystymi.

Dodaj komentarz