Odżywienie starzejącej się skóry

Jednym z najłatwiejszych, najzdrowszych i naturalnych sposobów zwalczania starzejącej się skóry jest odpowiednie odżywianie. Odpowiednie składniki dostarczone do wnętrza organizmu, zregenerują komórki skóry i przywrócą ich prawidłowe funkcje. Dzięki temu z powierzchni skóry znikną zmarszczki, skóra stanie się sprężysta i gładka. Czy takie stwierdzenia są zgodne z prawdą?

W niedawno przeprowadzonych badaniach oceniano funkcję białka, witaminy C i bioflawonoidów roślinnych w poprawie wyglądu skóry i wpływ tych substancji na tworzenie kolagenu w zależności od rodzaju skóry. System skóry Fitzpatricka (określany także jako fototyp skóry), klasyfikuje skórę w zależności od ilości melaniny. Skóra o każdym kolorze – biała, brązowa i czarna – odmiennie reaguje na ekspozycję na promieniowanie ultrafioletowe. Blada lub biała skóra łatwo ulega poparzeniu słonecznemu i opala się powoli i słabo. Ten rodzaj skóry wymaga większej ochrony przed słońcem. Im skóra jest ciemniejsza, tym jest bardziej odporna na poparzenie słoneczne a opalenizna osiąga ciemniejszy odcień. Ten rodzaj skóry jest także bardziej podatny na zmiany pigmentacyjne (brązowe plamy).

W badaniach brało udział 47 mężczyzn w wieku 30-45 lat z wszystkimi fototypami skóry. W ramach eksperymentu oceniano reakcję organizmu i zmiany wyglądu skóry po przyjęciu określonych składników diety w ciągu pół roku. Suplementy zawierały białko, witaminę C i ekstrakty owocowe bogate w bioflawonoidy z niewielką ilością cynku. Ilości zażywanych składników były w przybliżeniu równoważne białku, jakie zawiera jedna kapsułka preparatu LAMININE oraz ilości witaminy C i bioflawonoidów owocowych w jednej połowie tabletki IMMUNE+++. Po półrocznym okresie suplementacji skóra mężczyzn poprawiła się w wymierny i widoczny sposób.

  • Na podstawie wykonanych zdjęć oceniono, że skóra miała mniej zaczerwienienia, lepsze nawilżenie, więcej blasku i wyróżniała się ogólną poprawą wyglądu.
  • Po wykonaniu pomiarów stwierdzono, że brązowe plamy pigmentacyjne uległy zmniejszeniu a pory skórne nie były tak powiększone, jak na początku badania.
  • Badanie USG twarzy wykazało poprawę produkcji kolagenu, a testy próbek tkanki skóry potwierdziły przyrost struktur kolagenowych i elastyny.

Naturalne i skuteczne suplementy diety, które odmładzają skórę

Nie masz wpływu na wpływ czynników środowiskowych, takich jak smog, wiatr, słońce i zanieczyszczenia. Jednak możesz kontrolować, co spożywasz. Wiele aspektów zdrowia skóry, takich jak powstawanie zmarszczek, zwiotczenie skóry i brązowe plamy, zależy od sposobu odżywiania skóry od wewnątrz.

Witamina C jest silnym stymulatorem produkcji kolagenu i elastyny ​​oraz pomaga w osadzaniu włókien kolagenu w macierzy skóry. Hamuje rozkład kolagenu i elastyny. Naukowcy zachęcają do suplementacji witaminą C, aby zapobiec powstawaniu blizn skórnych i gęstej tkanki bliznowatej. Naukowcy zachęcają do stosowania witaminy C, ponieważ jest ona silnym stymulatorem produkcji kolagenu i elastyny i ma praktyczne zastosowanie ​​w leczeniu rozstępów skóry i niwelowaniu zmarszczek.

Poprzez włączenie preparatów LAMININE i IMMUNE+++ do codziennego schematu suplementacji, możesz spowolnić naturalny proces starzenia się skóry. Witamina C zastosowana w IMMUNE+++ jest wysoce skuteczną postacią o dwukrotnie wyższej szybkości wchłaniania i pozostaje w układzie krwionośnym dwa razy dłużej niż tradycyjne formy witaminy C. Natomiast czynnik wzrostu fibroblastów w Lamininie oddziałuje z komórkami skóry, pobudzając je do wytwarzania kolagenu.

To najłatwiejszy, skuteczny, potwierdzony badaniami i nowoczesny sposób podejścia do pielęgnacji skóry, dzięki któremu będziesz wyglądać i czuć się młodo przez długie lata.

Dodaj komentarz