Jak pomóc sobie podczas depresji?

Są takie dni, kiedy wydaje się, że wszystko idzie źle. Codzienne czynności przytłaczają, w pracy się nie układa i tylko chce się spać i nie myśleć o problemach. Przyczyną jest depresja. W ciężkim przypadku depresji będzie potrzebna profesjonalna pomoc. Jednak dla tych, którzy przechodzą łagodne przypadki depresji, istnieją sposoby, które można zastosować samodzielnie.

Bardzo ważna jest umiejętność bezstronnego obserwowania swojego życia. To pozwala kontrolować emocje i umożliwia spojrzenie na swoje życie z rozsądkiem i większą logiką. Proces obserwacji wywołuje depersonalizację, a to oznacza, że nie utożsamiasz się z obserwowaną sytuacją i dzięki temu możesz obserwować ją obiektywnie. Tłumienie emocji może być przyczyną problemów, które objawiają się w codziennych sytuacjach. Tak więc, naucz się obserwować i unikaj oceniania.

restilen

Oglądanie wiadomości w telewizorze może być bardzo przygnębiające. Wojna, kłótnie, wypadki, polityka – to najbardziej popularne tematy, które każdego mogą doprowadzić do depresji. Pamiętaj, że stacjom telewizyjnym zależy tylko na oglądalności i zwiększeniu zysków. Nie interesuje ich Twoje zdrowie. Kiedy dostajesz same negatywne informacje, wtedy łatwo uznajesz za prawdę, że Twoje życie jest także negatywne. Trzeba mieć dużo zapas pozytywnych myśli, aby nie wpaść w depresję po obejrzeniu programu informacyjnego w telewizji. Znajdź zajęcie, dzięki któremu zapomnisz o istnieniu telewizora. To będzie kolejny krok ku zdrowiu.

Tak samo depresyjnie może wpływać oglądanie filmów. Jeśli koniecznie chcesz oglądać filmy, to wybieraj komedie albo filmy rodzinne. Śmiech jest jednym z najlepszych leków na wszystkie choroby i dolegliwości, również na depresję.

Wprowadź w życie zasady zdrowego odżywiania. Zrezygnuj z picia kawy oraz alkoholu i zastąp je wodą lub sokiem owocowym. Obniż spożycie niezdrowych tłuszczów w diecie i jedz jak najwięcej świeżych owoców i warzyw. Zdrowa dieta to czynnik, który pomaga w walce z depresją.

Codziennie korzystaj ze słońca. Brak naturalnego światła słonecznego bardzo często jest przyczyną depresji. Pamiętaj jednak, aby w nocy, podczas snu, gasić światło. Neurobiolodzy udowodnili, że nawet delikatne światło pozostawione podczas snu, zaburza jakość snu i może doprowadzić do depresji.

Zacznij ćwiczyć. Ćwiczenia fizyczne pozwalają organizmowi produkować endorfiny będące endogennymi opioidowymi związkami biochemicznymi, które dają poczucie dobrego samopoczucia. Nie musisz chodzić do siłowni, ani profesjonalnie uprawiać sport. Wystarczy mniej jeździć autem i częściej chodzić pieszo. Spacery po lesie lub parku, wchodzenie po schodach zamiast korzystania z windy – to już wystarczająca ilość ruchu dla pozbycia się depresji.

Łagodna depresja może być kontrolowana i skutecznie likwidowana. Istnieją jednak przypadki, kiedy zmiana stylu życia nie wystarczy. Możesz sięgnąć po naturalne suplementy diety, a w przypadku braku reakcji – nie wahaj się szukać profesjonalnej pomocy. Istnieje wiele skutecznych metod leczenia, które pomogą zwalczyć depresję i prowadzić szczęśliwe i satysfakcjonujące życie.

Dodaj komentarz