Jak obniżyć poziom cukru we krwi?

Prawidłowy poziom cukru we krwi jest bardzo ważny dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Każda komórka organizmu jest wyposażona w receptory, które umożliwiają wchłanianie glukozy do komórki – ten proces odbywa się przy udziale hormonów (insuliny) wydzielanych przez trzustkę. Aby komórki mogły funkcjonować, potrzebują ściśle określonej dawki glukozy. Zarówno niedobór, jak i nadmiar cukru jest szkodliwy dla zdrowia. We współczesnych czasach, nadmiar cukru we krwi jest powszechnym problemem. Jak zatem doprowadzić poziom cukru we krwi do normy?

Po spożyciu posiłku, trzustka wydziela insulinę, która przygotowuje komórki organizmu do wchłaniania cukru (węglowodanów). Pod wpływem insuliny, komórki zaczynają wchłaniać węglowodany, a po wchłonięciu wystarczającej ilości węglowodanów, komórki „zamykają się” i nie przyjmują większej ilości tego składnika – w przeciwnym razie uległyby zniszczeniu. Nadmiar glukozy, który nie został wykorzystany przez komórki, krąży po organizmie dopóki nie zostanie usunięty.

Wysokie stężenie glukozy we krwi powoduje liczne niekorzystne reakcje uboczne.

Najbardziej cierpią z tego powodu naczynia krwionośne i tkanki łączne. Nadmiar glukozy wchodzi w reakcję z rozmaitymi cząsteczkami i w wyniku tego powstają szkodliwe produkty, które oddziałują na organizm.

Skuteczny i naturalny sposób obniżenia poziomu cukru we krwi

Tradycyjne kultury azjatyckie od setek lat znają korzystne działanie prozdrowotne zapłodnionych ptasich jaj. Są one używane jako doskonałe remedium na rozmaite dolegliwości i schorzenia. Najnowsze badania wykazały, że zapłodnione jaja ptaków, na każdym etapie rozwoju zawierają różne czynniki stymulujące komórki, białka, peptydy i aminokwasy, a także wiele innych składników odżywczych, które mogą wspierać zdrowie komórek a nawet przyczyniać się do odmładzania i regeneracji funkcji życiowych.

Współcześni naukowcy wykorzystali te cudowne właściwości zapłodnionego jaja i stworzyli suplement diety o nazwie Laminine, który między innymi może pomóc w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi. Ponadto preparat ten dostarcza organizmowi pełen zestaw naturalnych aminokwasów, które są kluczowe do utrzymania zdrowia przez długie lata. Efekty zażywania wykraczają daleko poza regulowanie poziomu cukru we krwi i obejmują na przykład: redukcję stresu, poprawienie wyglądu skóry, poprawienie jakości snu, podniesienie poziomu energii, poprawienie zdolności uczenia się i koncentracji, i wiele innych korzyści zdrowotnych.

Dodaj komentarz