Trzy łatwe zasady skutecznego budowania mięśni

Większość ludzi uważa, że budowanie masy mięśniowej jest bardzo trudne. Jednak mistrzowie kulturystyki twierdzą, że w budowaniu muskulatury nie wykorzystuje się żadnych magicznych środków ani żadnych tajnych sposobów. Każdy kulturysta, który teraz odnosi światowe sukcesy, na swoim pierwszym treningu był drobnym, nieśmiałym chłopcem. Dlaczego Arnold Schwarzenegger jest znany na całym świecie? Jaka jest recepta na sukces?

Jeśli zależy ci na pięknej, rozbudowanej muskulaturze, musisz po prostu cierpliwie trzymać się wytycznych. Dbaj o regularność, a dzięki temu osiągniesz stały progres. Proces budowania mięśni jest żmudny, żaden mięsień nie powstaje z dnia na dzień. Ale nie oznacza to, że ​​musisz spędzać niezliczone godziny na siłowni. Wystarczy pamiętać o trzech podstawowych zasadach treningu kulturystycznego.

Trenuj według harmonogramu.

Większość ludzi idzie na siłownię, kiedy mają na to ochotę. Jeśli chcesz osiągnąć więcej niż większość ludzi, pierwszą rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest dyscyplina. Przygotuj harmonogram ćwiczeń, tak abyś mógł trenować na siłowni nie mniej niż 3 razy w tygodniu. Zadbaj aby treningi nie kolidowały z pracą ani z innymi zajęciami. Proces budowania mięśni wymaga czasu i systematyczności. Każdy opuszczony trening opóźnia końcowy sukces. Kulturystyka to nie jest sport dla leniwych.

Stwórz plan treningowy.

Musisz wiedzieć co będziesz robił, zanim dotrzesz na siłownię. Możesz stworzyć plan treningowy samodzielnie, a jeszcze lepiej będzie jeśli poprosisz o to swojego trenera. Aby osiągnąć sukces potrzebne jest ćwiczenie wszystkich grup mięśniowych. W kulturystyce nie ma miejsca na improwizację. Nie ma nic gorszego niż wejście na siłownię i zastanawianie się co robić. W ten sposób łatwo przeoczysz niektóre grupy mięśniowe, które w efekcie pozostaną słabo rozwinięte. Dobry plan treningowy powinien uwzględnić pełny trening całego ciała w ciągu tygodnia. Za dobry plan treningowy warto nawet zapłacić, gdyż jest to bardzo ważny element treningu kulturystycznego.

Dbaj o regularność.

Teraz, gdy masz harmonogram treningów i plan treningowy, pozostaje tylko przestrzeganie stworzonego schematu. Budowanie masy mięśniowej wymaga dużo więcej czasu niż jej tracenie. Ciężka praca przez miesiąc pójdzie na marne, jeśli opuścisz kilka kolejnych treningów. Aby mięśnie uformowały się prawidłowo musi minąć sporo czasu. Zamiast czekać z niecierpliwością na efekty, skoncentruj się na systematycznym treningu i prawidłowej diecie. Jednak nie ma żadnego powodu, abyś zmuszał się do trenowania.

Jeśli nie masz dość samozaparcia aby zachować regularność treningów i nie umiesz znaleźć przyjemności w częstym chodzeniu na siłownię, to najprawdopodobniej kulturystyka nie jest twoim przeznaczeniem. W końcu, nie każdy musi być kulturystą.

Dodaj komentarz