Zdrowa skóra w starszym wieku

Wraz z wiekiem organizm staje się coraz słabszy. Starsze osoby tracą masę mięśniową, a ich kości z czasem ulegają degradacji. Stwierdzono, że osoby w wieku powyżej 60 roku życia są bardziej podatne na infekcje, które mogą być początkiem poważnej choroby. Jednym z powodów jest to, że wraz z wiekiem dochodzi do upośledzenia pracy układu trawiennego i zaburzeń wchłaniania. Jak przywrócić prawidłową pracę układu trawiennego i jaki ma to wpływ na wygląd skóry?

Wraz z upływającymi latami, skóra na całym ciele traci elastyczność i staje się bardziej wysuszona, gdyż ubywa z niej wody, a gruczoły potowe i łojowe działają coraz mniej sprawnie. Skóra jest coraz delikatniejsza i mniej sprężysta, naskórek cieńszy, a na powierzchni pojawiają się przebarwienia oraz zmiany naczyniowe

Pełne wchłanianie substancji odżywczych z pożywienia jest bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nawet wśród ludzi młodych często zdarzają się nieprawidłowości w przyswajaniu substancji odżywczych, między innymi białka. Starsi ludzie często tracą apetyt, a to jest dodatkowym czynnikiem, który sprzyja niedożywieniu i pogorszeniu jakości skóry. Ponadto występuje utrata masy mięśniowej, głównie ze względu na proces starzenia a ponadto ze powodu mniejszej aktywności fizycznej.

Lekarze twierdzą, że skóra zmienia wygląd ponieważ starzeje się. Ale co oznacza stwierdzenie „starzenie się”? Zgodnie z wiedzą medyczną, starzenie się organizmu to sukcesywne osłabianie funkcji poszczególnych organów wewnętrznych. Czy można zatrzymać albo odwrócić proces starzenia się organizmu?

Na przyspieszone starzenie się organizmu, w tym również skóry, z pewnością ma wpływ sposób życia i rodzaj diety. Czy organizm będzie funkcjonował jak za młodych lat, jeśli dostarczymy niezbędnych składników, aminokwasów i białek? Z pewnością nie od razu, jednak regularne stosowanie suplementów białka i aminokwasów, wykazuje korzystne zmiany w funkcjonowaniu organów wewnętrznych i poprawienie jakości skóry. Badania wykazały, że zarówno osoby starsze, jak i młodsze, suplementowane białkiem i aminokwasami rzadziej chorują, a infekcje nie są tak poważne. Na przykład zmniejsza się wpływ wirusa grypy. Wszystkie te czynniki mają wpływ na polepszenie ogólnego stanu zdrowia.

LAMININE jest suplementem diety, który zawiera wszystkie aminokwasy, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Kapsułki można łatwo połknąć, a także można je otwierać i dodawać do koktajli, jogurtów, napojów, albo posypywać jedzenie. Niezależnie od tego, czy jesteś sportowcem, czy po prostu starasz się uzyskać białko i aminokwasy potrzebne twojemu organizmowi do optymalnego funkcjonowania, przyjmowanie tego suplementu diety jest praktycznym i opłacalnym sposobem na przywrócenie zdrowia całego organizmu.

Dodaj komentarz