Jakie znaczenie ma gęstość kości?

Badanie densytometryczne pozwala ocenić gęstość kości. Zbyt mała gęstość kość, tak samo jak zbyt duża gęstość – są odstępstwami od normy, które wymagają leczenia. Prawidłowo zbudowane kości składają się z gęstej substancji, która ma również pewien stopień elastyczności. Odpowiednie połączenie twardości z elastycznością jest gwarancją mocnych kości.

W wyniku długoletniego narażenia na niekorzystne warunki, U starszych osób gęstość kości może być znacznie niższa od prawidłowej. Dlatego mówi się, że starsze osoby mają bardziej kruche kości, i dlatego też prawie każdy upadek starszej osoby kończy się złamaniem nogi, biodra albo nadgarstka.

Związek witaminy K2 z gęstością kości

Wapń jest przenoszony do kości za pośrednictwem białka zwanego osteokalcyną, które krąży we krwi. Aby proces ten mógł prawidłowo przebiegać, niezbędna jest witamina K2. Niewystarczająca ilość witaminy K2 jest czynnikiem, który uniemożliwia dostarczenie wapnia do tkanki kostnej. Badania przeprowadzone w ciągu ostatnich lat wykazały, że wiele osób ma niedobór witaminy K2. Jeśli stosowana przez ciebie dieta nie dostarcza odpowiedniej ilości witaminy K2, wówczas wapń nie może być skutecznie przekazany do macierzy kostnej, a w efekcie kości stają się mniej gęste i słabsze.

Badania przeprowadzone na grupie kobiet i mężczyzn w wieku około 70 lat wykazały, że spożywanie dużych ilości witaminy K2 jest skorelowane z podwyższeniem gęstości mineralnej kości, co potwierdziły także badania ultrasonograficzne. Analogiczne badanie, które miało tak samo pozytywne wyniki, przeprowadzono wśród kobiet po menopauzie, u których stwierdzono osteoporozę.

Kwasy tłuszczowe omega 3, 6 i 9 wspierają zdrowie kości

Zgodnie z artykułem opublikowanym w American Health Journal, suplement diety OMEGA+++ jest ukierunkowany głównie na zdrowie układu krążenia, jednak siła tego unikalnego preparatu polega na tym, że jednocześnie zapewnia on wiele innych korzyści, między innymi także wzmocnienie kości. Dzieje się tak za sprawą witaminy K2, która oczyszcza naczynia krwionośne ze złogów wapnia i przekierowuje ten ważny minerał tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Tak więc, witamina K2 zawarta w preparacie wspiera również zdrowie kości i pomaga zmniejszyć ryzyko osteoporozy. Witamina K2 użyta przez firmę Lifepharm jest wysoce biodostępna i stabilna. Dzięki temu organizm wchłania ją w optymalny sposób i wykorzystuje w 100%. Ponadto, witamina K2 w tym suplemencie diety jest bez alergenów, nie zawiera GMO i posiada certyfikat koszerności.

Dodaj komentarz