Nie ma lekarstwa na cellulit

To rzeczywiście jest prawda. Cellulit nie jest chorobą i każdy lekarz to potwierdzi. Jednak cellulitu można się łatwo pozbyć bez leków. To tylko nadmiar tłuszczu, który uznaliśmy za defekt kosmetyczny. Nie wszystkie kobiety mają cellulit. Wszystkie kobiety mają oczywiście tłuszcz, ale cellulit dotyczy około 70% populacji. Dlaczego niektóre kobiety nie mają cellulitu i czy faktycznie nie ma leku na cellulit?

Prawda o lekarstwie na cellulit jest niezwykle prosta. Wystarczy dbać o swoje ciało. Istnieją trzy czynniki, na których należy się skoncentrować:

  • Dieta bogata w makroskładniki utrzyma idealną wagę ciała.
  • Co najmniej jedna godzina aktywności fizycznej dziennie pomoże utrzymać prawidłowe krążenie krwi i wzmocni oraz uelastyczni skórę.
  • Trening siłowy zwiększy objętość mięśni, poprawi metabolizm tłuszczów i wzmocni wsparcie strukturalne dla warstwy podskórnego tłuszczu.

Większość lekarzy twierdzi, że „dieta nie ma żadnego wpływu na to, czy kobieta ma cellulit, czy nie”. Co więcej, według nich „zmiana diety z wysokotłuszczowej na niskotłuszczową nie spowoduje zniknięcia cellulitu”. Jak więc wytłumaczyć fakt, że kobiety stosujące rozsądną dietę i odpowiedni program ćwiczeń, nie mają cellulitu?

Jak jeść aby wyeliminować cellulit?

Nie najadaj się „na zapas”. Jedz posiłki o ustalonych porach. Wyeliminuj z diety produkty bezwartościowe i mocno przetworzone. Ostatni posiłek zjadaj parę godzin przed snem. Kładź się spać na tyle wcześnie, aby wyspać się do świtu.

Jak ćwiczyć aby pozbyć się cellulitu

Jeśli chcesz pozbyć się cellulitu, musisz ćwiczyć przez co najmniej 45 do 60 minut bez przerwy, aby organizm przełączył się w tryb spalania tłuszczu. Trening nie musi być mocno męczący. Wystarczający jest szybki spacer lub jazda rowerem. Dobrym wskaźnikiem prawidłowego obciążenia podczas marszu, jest odczucie mrowienia na udach.

Konsekwentne nawyki żywieniowe, ćwiczenia aerobowe i trening siłowy skutecznie likwidują cellulit. Te trzy elementy, stosowane równolegle, redukują nadmiar tkanki tłuszczowej i tonizują skórę. Zmiana trybu życia i przyzwyczajenie się do nowym nawyków nie przychodzi łatwo. Ale przecież wybór należy do Ciebie. Jeśli jesteś szczęśliwa ze swoim cellulitem, to nie musisz niczego zmieniać. Jeśli chcesz zmienić swoje życie, to spróbuj opisanej metody, daje ona widoczne rezultaty w ciągu kilku miesięcy regularnego stosowania.

Dodaj komentarz