Detoksykacja przyspiesza chudnięcie

Detoksykacja to bardzo ważny proces zachodzący w organizmie. Bierze w nim udział głównie wątroba, nerki, płuca i jelito. Substancje toksyczne są przetwarzane w reaktywne metabolity, a następnie wydalane z organizmu. Zdrowy organizm radzi sobie bez problemu z wszystkimi toksynami. Jednak warto wspomóc wysiłki organizmu, aby proces detoksykacji przebiegał sprawniej.

Kiedy poziom toksyn w organizmie przekroczy normę, wówczas stajemy się bardziej podatni na rozmaite choroby i dolegliwości.

Skuteczna detoksykacja pomaga poprawić ogólny stan zdrowia i jest pomocna dla osób odchudzających się. Najlepszym sposobem, aby to zrobić jest zapewnienie odpowiednich składników w codziennej diecie. Zdrowa dieta to podstawowy warunek uruchomienia naturalnej detoksykacji a pierwszym krokiem jest wyeliminowanie pokarmów, które zakłócają funkcjonowanie naturalnych mechanizmów detoksykacji, które posiada organizm. Należą do nich cukier i fruktoza, które występują w wielu produktach spożywczych produkowanych na skalę przemysłową.

Badania pokazują, że cukry proste są najważniejszym czynnikiem zwiększającym ryzyko chorób przewlekłych i otyłości. Cukry proste przyczyniają się do powstawania chorób cywilizacyjnych, w tym przewlekłych stanów zapalnych i stresu oksydacyjnego. Naturalna dieta detoksykacyjna obejmuje także unikanie tłuszczów trans, które są powszechnym składnikiem przetworzonej żywności.

Nietolerancje pokarmowe także mogą opóźniać spadek masy ciała i nasilać magazynowanie toksyn w organizmie. Nietolerancje pokarmowe są również przyczyną zwiększenia przepuszczalności jelit, co ułatwia przedostawanie się toksyn do układu krwionośnego. Wielu specjalistów poleca wyeliminowanie z diety na okres miesiąca niektórych składników (np. gluten, nabiał, soja i kukurydza).

Prawidłowo skomponowany plan detoksykacji może dostarczyć wszystkich składników odżywczych, których potrzebuje organizm, aby wyzdrowieć i stracić nadmiar tłuszczu. Dodatkowe wsparcie można uzyskać stosując LAMININE. Dla osób z nadwagą lub otyłością oraz w celu ułatwienia detoksykacji, zaleca się stosowanie od 2 do 5 kapsułek tego suplementu diety dziennie.

Dodaj komentarz