Trądzik i dieta

Czy pytałeś dermatologa jaki jest związek między dietą i trądzikiem. Z pewnością powiedział, że nie ma. Czy to rzeczywiście jest prawda? Każda osoba cierpiąca z powodu trądziku zauważyła, że trądzik zmniejsza się po zjedzeniu niektórych produktów. Z kolei inne produkty wywołują pogorszenie trądziku. Dlaczego?

Teoria, że ​​trądzik nie ma związku z dietą, jest mitem

Właściwa dieta może w wielu przypadkach znacznie zmniejszyć stan zapalny, a nawet usunąć trądzik. Najnowsze badania wykazały bezpośredni związek między dietą a trądzikiem. Niewłaściwa dieta jest obecnie uważana za podstawowy czynnik powodujący trądzik. Niewłaściwa dieta może mieć negatywny wpływ na układ hormonalny i naturalny proces eliminacji toksyn z organizmu, co może pogorszyć istniejący trądzik.

Dieta jest czynnikiem, który ma zasadnicze znaczenie dla prawidłowości funkcjonowania naszego ciała. To co zjadamy oddziaływuje na naszą fizyczną i psychiczną istotę, na każdy narząd wewnętrzny i na każdą komórkę naszego ciała. Choroby skóry i trądzik, stanowią przejaw przewlekłego wewnętrznego problemu, powoli kształtowanego i zbudowanego przez złe codzienne wybory dietetyczne na przestrzeni lat.

Ludzie którzy żyją i jedzą tradycyjnie mają zdrową skórę.

Trądzik i cukier

Cukier nie ma żadnej wartości odżywczej. Ostatnie badania wyraźnie wskazują na związek między zużyciem cukru a nasileniem trądziku. Lubisz pić słodkie napoje? Jesz słodycze? Spróbuj zrezygnować z tym produktów przez parę dni. Natychmiast zauważysz zmniejszenie trądziku.

Trądzik i produkty mleczne

Jeśli zorientowałeś się, że cukier może pogorszyć trądzik, to dowiedz się, że kolejnym ważnym czynnikiem w powstawaniu trądziku jest mleko. Od młodości jesteśmy uczeni, że należy pić mleko, aby mieć zdrowe kości i zdrowe zęby. Martwisz się o spożycie wapnia? Mleko ma działanie zakwaszające organizm i faktycznie pozbawia ciało zasobów wapnia. Mleko zabiera z kości wapno, które jest wykorzystywane aby zrównoważyć kwasowość. Zielone warzywa liściaste, orzechy i nasiona mają znacznie więcej wapnia niż mleko. Mleko jest doskonałym i życiodajnym napojem, ale tylko dla dziecka które pije mleko od własnej matki. Żaden dorosły ssak, oprócz człowieka, nie pije mleka. Czyż nie jest to doskonała podpowiedź natury? Unikaj mleka i przetworów mlecznych przez parę dni. Obserwuj swoje samopoczucie a na pewno zauważysz korzystne zmiany.

Dieta jest tylko jednym z czynników powodujących trądzik

Ponieważ niewłaściwa dieta jest tylko jednym z czynników wyzwalających trądzik, w większości przypadków żadna specjalna dieta nie zlikwiduje trądziku. Istnieje jednak ścisłe powiązanie między dietą i trądzikiem. Naucz się obserwować jak reaguje twoje ciało na różne produkty spożywcze. Na pewno zauważysz, że unikanie niektórych potraw i produktów zmniejsza trądzik. Jedz to co jest korzystne, wtedy będziesz mieć zdrowe ciało i dobre samopoczucie.

Dodaj komentarz