Czy rzęsy odrosną?

Rzęsy można stracić z powodu naturalnych przyczyn. Powodem utraty rzęs mogą być też zbyt agresywne zabiegi kosmetyczne. Najczęściej przyczyną jest połączenie kilku czynników. W efekcie, pewnego dnia stajemy przed faktem, że rzęs nie ma. Co robić? Czy rzęsy rzeczywiście mogą odrosnąć? Co zrobić, aby znów mieć długie i zdrowe rzęsy?

Dlaczego rzęsy wypadają?

Wzrost rzęs, tak samo jak włosów rosnących na głowie, odbywa się w trzech fazach: anagen, katagen i telogen. Długość, gęstość i kolor rzęs jest indywidualną cechą każdego człowieka. Zależy od predyspozycji genetycznych i ogólnego stanu zdrowia. Intensywne poddawanie rzęs zabiegom kosmetycznym, może doprowadzić do efektu odwrotnego od zamierzonego. Stosowanie grubego tuszu do rzęs albo doklejanie sztucznych rzęs może doprowadzić do uszkodzenia naturalnych rzęs. Rzęsy mogą łamać się lub wypadać, mogą stać się chropowate i matowe. Wypadanie rzęs może też być efektem ubocznym leczenia choroby nowotworowej.

Czy zniszczone rzęsy odrastają?

Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które utraciły rzęsy. Oczywiście, że rzęsy rosną. Można przyspieszyć rośnięcie rzęs, stosując odżywki do rzęs lub domowe sposoby.

Sposób najlepszy dla leniwych, to kupienie specjalnej odżywki do rzęs. Dobrych i sprawdzonych produktów wysokiej jakości jest dużo:
Miralash, Latisse, Lashvolution, Revitalash, ActivLash, Lashmantra. Z reguły zawierają naturalne składniki, które są bezpieczne i skuteczne. Najpopularniejsze składniki to gliceryna, wosk pszczeli i witamina E.

Domowe sposoby na wzrost rzęs

Dobre efekty daje wieczorne natłuszczanie rzęs naturalnym olejem. Naturalne oleje stwarzają doskonałe warunki do wzrostu rzęs, między innymi nawilżają i dostarczają niezbędnych składników odżywczych. Bardzo dobrze do wieczornych zabiegów nadają się olej rycynowy albo oliwa z oliwek. Są naturalne, niedrogie i powszechnie dostępne.

Ważne jest codzienne usuwanie makijażu. Należy robić to naturalnym i delikatnym środkiem. Rzęsy muszą mieć czas, kiedy będą mogły odpocząć i zregenerować się.

Nie stosuj szkodliwych produktów do rzęs. Unikaj tuszu do rzęs, który skleja i splata włoski, gdyż przyspiesza to wypadanie rzęs.

Pamiętaj o stosowaniu zdrowej diety. Ogólny stan zdrowia ma największe znaczenie dla jakości rzęs. Zjadaj warzywa, owoce i białka wysokiej jakości, aby dostarczyć składniki potrzebne zdrowym rzęsom.

Pij odpowiednią ilość wody. Woda utrzymuje odpowiednią wilgotność ciała i wspomaga dostarczanie witamin w odpowiednie rejony ciała.

Zamiana kruchych i cienkich rzęs w gęste i mocne rzęsy wymaga cierpliwości i konsekwencji. Wybierając jedną metodę lub łącząc kilka sposobów, możesz mieć pewność że Twoje rzęsy znowu będą długie, gęste i zalotne.

Dodaj komentarz