8 sposobów na cellulit

Cellulit to jeden z tych problemów, które nękają mnóstwo kobiet. Na podstawie tego jak wiele informacji na temat sposobów radzenia sobie z cellulitem pojawia się w kobiecych czasopismach, na stronach internetowych i blogach – widać jasno, że jedno remedium na cellulit nie istnieje. Większość autorytetów zgadza się, że bezpośrednia przyczyna cellulitu to brak równowagi pomiędzy tkanką łączną i tłuszczem. Nie wiemy jednak gdzie szukać źródła wspomnianego braku równowagi. Znaczenie mają: gospodarka hormonalna, sposób odżywiania, styl życia i predyspozycje genetyczne – ale nie one są decydujące. Zgadzamy się, że większe predyspozycje do cellulitu mają osoby otyłe – jednak kobiety szczupłe również z nim walczą.

Jak pozbyć się cellulitu naturalnie? Sprawdź domowe sposoby na cellulit polecane przez naturoterapeutów. Wszystkie metody regulują równowagę tkanki łącznej i tłuszczu w organizmie pod kątem rozmaitych czynników mogących powodować cellulit. Warto spróbować!

1. Szczotkowanie ciała na sucho

Co prawda brak naukowego uzasadnienia efektywności tego sposobu, ale istnieją niepotwierdzone opinie, że działa znakomicie. Z całą pewnością masaż szczotką na sucho stymuluje cyrkulację krwi i limfy w organiźmie, otwiera pory skóry oraz pobudza komórki do regeneracji – to musi być korzystne dla odbudowy prawidłowej struktury ciała. Ważne jest by szczotkować w kierunku do serca, długimi i kolistymi ruchami.

2. Jedzenie żelatyny

Żelatyna wspiera regenerację skóry, włosów i paznokci. Korzystnie wpływa na stawy. Usprawnia trawienie. Podobno rzeczywiście pomaga na cellulit. Jest doskonałym źródłem kolagenu. Żelatyna składa się w większości z glicyny i proliny, aminokwasów które są potrzebne nie tylko do odbudowy skóry, włosów i paznokci, ale również spełniają ważne funkcje w układzie immunologicznym i przy regulacji wagi ciała. Istnieje teoria głosząca, że przyczyną wzrostu występowania cellulitu jest coraz mniejsze spożycie pokarmów zawierających naturalną żelatynę, skutkujące brakiem składników do budowy zdrowej tkanki łącznej.

3. Peeling kawowy

Peeling kawowy korzystnie wpływa na zredukowanie cellulitu. Masaż jako taki oraz złuszczanie naskórka powodują wzmocnienie krążenia krwi oraz limfy. Kofeina działa ujędrniająco.
Składniki: 1/4 filiżanki fusów z kawy, 3 łyżeczki cukru lub brązowego cukru, 2-3 łyżeczki oleju kokosowego.

4. Ćwiczenia z hantlami

Ćwiczenia z hantlami mogą zdziałać cuda z biodrami, udami, pośladkami i brzuchem. Wzmożony przepływ krwi przez te rejony ciała ułatwi pozbycie się cellulitu. Dodatkowe efekty w postaci zbudowanej tkanki mięśniowej i spalonego tłuszczu – jeszcze bardziej przyczynią się do zminimalizowania cellulitu.

5. Kwasy tłuszczowe omega-3

Istnieje teoria, mówiąca że spożywanie złych tłuszczów prowadzi do zaburzenia równowagi kwasów tłuszczowych, która jest potrzebna do budowania zdrowej skóry i komórek ciała. Są dowody potwierdzające, że spożywanie wystarczającej ilości kwasów tłuszczowych Omega 3 w połączeniu z witaminami rozpuszczalnymi w tłuszczu – pomaga zredukować cellulit. Polecam fermentowany olej z wątroby dorsza.

6. Kąpiele detoksykujące

Kąpiel detoksykująca jest oczywiście głównie relaksująca, ale są też teorie głoszące że przyczyną cellulitu może być zatoksycznienie skóry i komórek tłuszczowych. Zgodnie z tą teorią na cellulit pomoże kąpiel detoksykująca.

Dobry sposób na złagodzenie cellulitu?

 

7. Naturalne nawilżanie skóry

Tak, jak kąpiele detoksykujące pomagają usunąć toksyny prowadzące do problemów skórnych i prawdopodobnie cellulitu – używając chemicznie upakowanych kremów i produktów upiększających, z pewnością nie pomożemy! Dostępnych jest mnóstwo naturalnych kosmetyków nawilżających i natłuszczających. Olej kokosowy jest dobrym początkiem.

8. Wyregulowanie układu hormonalnego

Specjaliści zgadzają się, że w powstawaniu cellulitu duże znaczenie ma stan układu hormonalnego. Dobrym argumentem na potwierdzenie tej teorii jest fakt, że większość mężczyzn nie doświadcza cellulitu. Wyregulowanie układu hormonalnego z pewnością przyniesie zredukowanie cellulitu.

Dodaj komentarz