6 kroków do skóry bez pryszczy

Przyjrzyj się uważnie osobom, które uważasz za atrakcyjne. Chłopak lub dziewczyna, wysoki lub niski, blondynka, brunet. Wszyscy mogą być uznani za atrakcyjnych. Jednak jedną cechę mają wspólną. Wszysczy mają gładką i zdrową cerę. Trądzik, pryszcze albo wągry? Nigdy!

Faktycznie, niektóre osoby są szczęściarzami, którzy nigdy nie mieli pryszczy na twarzy, ani w innych okolicach ciała. Ale większość ludzi zawdzięcza gładką skórę wyłącznie sobie. Wystarczy odrobina troski o własne ciało, a trądzik nie będzie miał żadnych szans na pojawienie się.

Wszyscy chcielibyśmy mieć skórę bez skazy. I tak naprawdę, z niewielkim zaangażowaniem, każdy może obronić się przed trądzikiem.

Jak możesz wpłynąć na wygląd skóry?

Nie musisz kupować niczego specjalnego ani ponosić żadnych kosztów. Wszystko co musisz zrobić, to zmienić swoje nawyki. Będziesz mieć piękną skórę, jeśli poświęcisz trochę czasu i zastosujesz parę łatwych reguł.

  1. Do kąpieli i mycia używaj naturalnego mydła i kosmetyków, które nie wysuszają skóry. Gąbki uszkadzają skórę. Myj się własnymi rękami.
  2. Bardzo ważne jest częste wymienianie ręcznika. Raz użyty ręcznik jest miejscem, w którym bardzo szybko rozwijają się bakterie. Jak myślisz? Co dzieje się z bakteriami, kiedy wycierasz ciało brudnym ręcznikiem?
  3. Pij dużo wody. W zależności od wagi ciała, dziennie trzeba wypić około 6 do 8 szklanek wody.
  4. Jedz zdrowe pożywienie i dbaj o różnorodność diety. Owoce i warzywa dostarczają witamin i minerałów. Ryby są dobrym źródłem zdrowych tłuszczów. Kieruj się własnymi odczuciami. Unikaj pokarmów, po których nie czujesz się dobrze. Jedz to na co masz ochotę, zachowując umiar.
  5. Śpij kiedy odczuwasz zmęczenie. Sen i odpoczynek są naturalną potrzebą. Fizyczne zmęczenie i stres są wrogami zdrowej skóry.
  6. Nie torturuj własnej skóry. Nie dotykaj ani nie rozgniataj pryszczy. Unikaj dotykania swojej twarzy. Używaj naturalne kosmetyki nawilżające skórę.

Wprowadź te zasady do swojego życia. Niech staną się twoimi naturalnymi rytuałami a bardzo szybko zauważysz różnicę w wyglądzie skóry. To jest szczęściarz, który nigdy nie miał pryszczy. Tak będą myśleć inni patrząc na ciebie.

Komentarz do “6 kroków do skóry bez pryszczy

  • 19 czerwca 2022 o 09:41

    Z trądzikiem zmagam się odkąd byłam nastolatką i zawsze było coraz gorzej. Mój dermatolog przepisywał mi dużo drogich kremów, które trochę nie działały. Pomogła zmiana diety, czyli rezygnacja z nabiału i pikantnych potraw.

Dodaj komentarz